Кожен шостий українець схвалює страту чиновників-хабарників

Кожен шостий Українець (14,3%) вважає припустимим страчувати державних чиновників за хабарі в особливо великих розмірах.

Усього за відновлення смертної кари в разі вчинення тяжких злочинів проти особистості виступають більше третини українців (38,4%), як свідчать результати опитування, проведеного Інститутом Горшеніна в жовтні цього року.

За даними соціологів, близько чверті громадян (25,7%) вважають цю міру покарання припустимою у разі зґвалтувань неповнолітніх, а 14,9% виступають за смертну кару виробникам наркотиків і наркодилерам.

Цікаво, що при цьому застосовувати смертну кару за організацію теракту пропонують лише 6,7%.

Виступають за відновлення смертної кари за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах – 5,6%, за керівництво в підготовці військового перевороту – 4,2%, за замах на життя голови держави – 3,8%, за державну зраду – 3,2 % опитаних.

30,8% громадян України виступають проти відновлення смертної кари.

http://ua.korrespondent.net/

“У порівнянні з 2009-м роком кількість людей, які вважають, що смертну кару не можна застосовувати ні за яких обставин, зменшилася десь на 5%. Це більше ніж похибка, тому можемо говорити про якусь тенденцію”, – зазначив директор департаменту комунікацій Інституту Горшеніна Володимир Застава, коментуючи результати дослідження.

Телефонне опитування Моральність українського суспільства: ставлення до смерті проводилося Інститутом Горшеніна з 11 по 13 жовтня 2011 року.

Всього за випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років, у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує 3,2 відсотки.

Раніше, в серпні 2009 року повідомлялося, що 42,7% українців виступають за відновлення смертної кари за тяжкі злочини проти особи.