Закарпатські спортсмени привезли з Італії 6 золотих медалей

В італійському містечку Ліньяно пройшли ІІ Європейські Ігри ветеранів, в яких у двадцяти видах спорту змагались 4108 атлетів. У складі збірної команди України в змаганнях взяли участь двоє закарпатців: майстри спорту Василь Перебзяк з Ужгорода та Михайло Гал із Виноградова, котрі виступили у важкоатлетичному турнірі Ігор.

Василь Перебзяк виступав у ваговій категорії до 69 кг серед атлетів віком 50-54 роки. У ривку він послідовно підняв 81, 90 і 93 кг, а в поштовху впевнено здолав 105, 115 і 120 кг і з сумою двоборства 213 кг посів перше місце, набагато випередивши найближчого переслідувача. Михайло Гал, який змагався в категорії до 105 кг і віковій групі 40-44 роки, у ривку підкорив 125, 130 і 135 кг, а в поштовху в першій спробі підняв 165 кг і з сумою 300 кг став недосяжним для суперників. Тож далі він боровся тільки із земним тяжінням, і в третьому підході намагався скорити 181 кг, що є світовим рекордом. Цю вагу виноградівець виштовхнув над головою, але трохи не втримав її. Таким чином, закарпатські силачі поклали до скарбниці збірної України шість золотих медалей, а загалом команда українських важкоатлетів здобула 30 золотих, 5 срібних і 3 бронзові нагороди й посіла перше місце серед 19-ти країн.

Відзначимо, що закарпатські атлети не один десяток років радують своїх уболівальників. Василь Перебзяк уперше вийшов на поміст 35 років тому. У 80-ті роки минулого століття він був неодноразовим призером чемпіонатів України серед молоді й дорослих, учасником молодіжної першості СРСР. Зараз свій багатющий досвід він передає юним штангістам на посаді тренера ОК ДЮСШ і вдячний своєму першому наставнику Валерію Федорчуку. Також Василь висловлює подяку депутату Ужгородської міської ради Тарасу Румянцеву за сприяння в підготовці до європейських змагань. Михайло Гал у другій половині 80-х, на початку 90-х років був призером чемпіонатів України серед юнаків і юніорів, юніорським чемпіоном України, переможцем всесоюзного турніру пам’яті Якова Куценка.

Він є засновником і президентом спортивного клубу «Атлант» у рідному місті, придбав для двох спортивних залів на Виноградівщині 18 штанг, забезпечив юних важкоатлетів тридцятьма комплектами екіпірування, .своїм коштом возить їх на змагання і мріє про подальший розвиток важкої атлетики в краї.
 
Зараз обидва наші силачі готуються до чемпіонату світу серед ветеранів, який відбудеться через два тижні на Кіпрі.

http://www.mukachevo.net/