На Закарпатті виявлено понад 5 тисяч порушень трудового законодавства

За 10 місяців поточного року інспекторами праці проведено 1275 перевірок, під час яких виявлено 5378 порушень законодавства про працю.

За наслідками перевірок на роботодавців – порушників трудового законодавства складено 1160 протоколів про адміністративні правопорушення, які скеровано на розгляд до суду. Крім цього, 142 керівників підприємств оштрафовано правами інспекторів праці.

Найбільш характерними порушеннями були випадки несвоєчасної або не в повному обсязі виплати робітникам заробітної плати, використання праці найманих працівників без укладання з ними трудових угод та реєстрації останніх в центрах зайнятості, несвоєчасна виплата “відпускних” та не проведення індексації заробітної плати тощо.

Також роботодавці вдавалися до укладання з працівниками договорів підряду або договорів про надання послуг, які мали ознаки трудового договору, що позбавляло останніх усіх пільг та соціальних гарантій передбачених законодавством, повідомляє Територіальна Державна інспекції праці у Закарпатській області. 

http://rionews.com.ua/