На трассі Київ-Чоп розлилася бітумна емульсія

Державна екологічна інспекція в Закарпатській області інформує про аварійне забруднення на 721км +650м автошляху державного значення Київ-Чоп (Воловецький район Закарпатської області).9 листопада 2011 року в районі Абранського перевалу сталась аварія вантажного автомобіля з цистерною марки МАЗ 64229, що транспортував бітумну емульсіювагою20т. Відправник бітумної емульсії ПАТ “Південзахідшляхбуд”, Липовецька бітумна база м. Липовець, Вінницької області. Отримувач – ВАТ “Ужгородське ШБУ-58”, м. Ужгород. Причина аварії уточнюється фахівцями ДАІ в Закарпатській області.

За попередніми даними в навколишнє середовище потрапило  12 т бітумної емульсії. На місці аварії силами Управління МНС в Закарпатській області з метою недопущення забруднення небезпечними речовинами р. Абранка (притока р. Латориця) влаштовано 1 перехоплюючу споруду.

З метою оцінки ситуації, що склалася, вжиття відповідних заходів та  проведення відборів проб поверхневих вод та ґрунтів на місце аварії виїхала оперативна група Інспекції. На місці аварії фахівцями Інспекції для визначення ступеня забруднення  навколишнього середовища відібрано проби поверхневих вод в т.ч. з р. Абранка та р. Латориця, а також проведено відбір проб ґрунтів. Загальна площа забруднення уточнюється.

Станом на 10.11.11р. проводяться інструментально–лабораторні дослідження визначення ступеня забруднення поверхневих вод та ґрунтів. Після завершення досліджень буде проведено нарахування збитків, завданих навколишньому природному середовищу.

Інспекція інформуватиме громадськість про хід ліквідації аварії.

Державна екологічна інспекція в Закарпатській області