Як «Беркут» вчився террористів “викурювати”

Тривожне повідомлення надійшло днями в чергову частину міліції: неподалік від обласного центру група озброєних зловмисників захопила стратегічно важливий об’єкт. На місце пригоди прибула слідчо-оперативна група, але захопити зловмисників відразу не вдалося. Ті забарикадувалися в двоповерховій споруді й відкрили вогонь з автоматичної зброї.Зважаючи на складність ситуації, керівництво УМВС прийняло рішення задіяти для знешкодження терористів роту міліції особливого призначення «Беркут». На місці, виходячи з ситуації, було розроблено план захоплення зловмисників. Кинувши у вікна споруди світло-шумові гранати, бійці «Беркута» пішли на штурм. За лічені хвилини, користуючись одними лише шнурами та підстраховуючи один одного, група захоплення дісталася на дах двоповерхової споруди. Звідтіля «беркутки», мов майстерні альпіністи, спустилися на шнурах у вікна й проникли всередину будівлі. Опір зловмисників було подавлено за лічені хвилини, а самі вони опинилися в наручниках.

На щастя, тривога виявилася уявною. В такий спосіб на Ужгородщині відбулися оперативно-тактичні навчання закарпатської роти міліції особливого призначення «Беркут». Роль терористів виконували самі бійці спецпідрозділу, гранати та патрони були учбовими.

-Сьогодні відбулися навчання спецпідрозділу «Беркут» по знешкодженню озброєних злочинців, які захопили приміщення,–підсумовує спецоперацію т.в.о. начальника роти міліції особливого призначення «Беркут» капітан міліції Василь Шаленик.—Були задіяні всі сили і спецзасоби. Бійці виконали свою роботу на відмінно. Однак хочу наголосити, що спецпідрозділ «Беркут» призначений не для того, щоб бити людей, як склалася хибна думка серед обивателів, а для того, щоб захищати їх. Я хочу, щоб про це дізналися всі.

Командир залишився задоволений роботою всіх своїх колег, особливо виділивши старожилів служби, які складають професійний кістяк закарпатського «Беркута»: Івана Боринського, Анатолія Капустяка, Михайла Свистака, Владислава Цифру, Владислава Ігнатьо.

Щасти вам, хлопці, у вашій нелегкій роботі. Завжди повертайтеся додому, у свої родини живими та неушкодженими!

 Володимир ПАВЛЮХ, СЗГ УМВС України в Закарпатській області

mukachevo.net