В Ужгородському міському центрі зайнятості обговорили працевлаштування соціально незахищеного населення
В Ужгородському міському центрі зайнятості відбувся «круглий стіл» на тему «Працевлаштування, зайнятість та навчання соціально незахищених верств населення». Захід проводився до Дня інваліда, що відзначається в Україні 3 грудня.
Учасники «круглого столу» аналізували сучасну ситуацію працевлаштування людей з обмеженими фізичними можливостями, прокоментували статистику та обговорили перспективи реальної зайнятості інвалідів області.
Директор міського центру зайнятості Сергій Олексіюк відзначив позитивну динаміку: цьогоріч в Ужгороді влаштувалися на роботу майже вдвічі більше інвалідів, ніж у 2010 році (36 осіб). Двоє людей з певними вадами започаткували власну справу. Ще 8 самостійно працевлаштувалися завдяки тому, що отримали відповідну інформацію про вакансії та наявні можливості.
«Головне – знати, куди звертатися, бути поінформованим про те, де є шанс знайти робоче місце, — вважає С. Олексіюк. – Саме для цього ми і проводимо подібні «круглі столи», щоб усі служби, представники влади, освітньої сфери, роботодавці разом формували якнайповніше інформаційну базу до послуг тих, хто шукає роботу, особливо з числа вразливої категорії населення».
Від імені тих, хто надає робочі місця виступив один з керівників Асоціації роботодавців, директор ВАТ «Ужгородський Турбогаз», депутат Закарпатської обласної ради Михайло Качур. «Залучення до активного суспільного життя, у тому числі професійної реалізації, наших співвітчизників із певними фізичними обмеженнями – це важливе соціальне завдання кожного з нас. Тому мені цікаво зустрітися на «круглому столі» з однодумцями, щоб спільно напрацювати певний ефективний план дій для допомоги неповносправним людям краще інтегруватися у суспільство та витримувати конкуренцію на ринку праці», — зазначив Михайло Качур.
Учасниками «круглого столу» стали представники Ужгородського міського центру зайнятості, Асоціації роботодавців, Фонду соціального захисту інвалідів, Обласного товариства інвалідів, Управління праці та соціального захисту Ужгородського міськвиконкому, роботодавці
Для довідки
Ужгородський міський центр зайнятості станом на 1 листопада володів інформацією про 525 вільних робочих місць. Із загальної кількості вакансій, які були подані 723 роботодавцями Ужгорода за 10 місяців (3539 вакансій), 905 вакансій — із мінімальною заробітною платнею. Більшість вакансій — із заробітною платнею від мінімальної до середньої зарплати регіону. Навантаження на одне робоче місце за останній період складає 2 особи на 1 вакансію.
Найбільше працівників потребують підприємства обробної промисловості, оптової і роздрібної торгівлі, діяльності транспорту та зв’язку, виробництва та розподілення енергії, діяльності готелів та ресторанів.
Водночас професійно-кваліфікаційний склад безробітних ужгородців з інвалідністю є таким (визначено за останнім місцем роботи): бухгалтер, охоронець, економіст, продавець, кухар, слюсар-ремонтник, інженер, оператор, контролер тощо.
Станом на 24 листопада в Ужгороді для осіб з інвалідністю є вакансії контролерів електронагляду, слюсарів, техніків, провідників пасажирського вагону, комерційних агентів, швачок, комплектувальників, розкрійників.
Ужгородський прес-клуб