Закарпаття хоче відновити рух «Едельвейсу»
Днями у Закарпатській ОДА під головуванням першого заступника “губернатора” Закарпаття Івана Бушка відбулася нарада, присвячена розгляду проблемних питань у сфері пасажирських перевезень залізничним транспортом в області. У ній взяли участь начальники управлінь та заступник начальника Львівської залізниці Іван Груник.
Одним із найбільш актуальних питань стало вирішення відновлення щоденного курсування пасажирського дизель-поїзда підвищеного комфорту «Едельвейс» за № 801/804 сполученням Тячів–Ужгород–Хуст та за № 803/802 сполученням Хуст–Ужгород–Тячів. З 1 жовтня його щоденний рух змінено курсуванням потяга Тячів–Ужгород–Тячів по понеділках та дизель-потяга Ужгород–Хуст–Ужгород щоп’ятниці та щонеділі. Однак це не забезпечує потреби руху закарпатців по області. Зокрема для мешканців Берегівського, Виноградівського, Тячівського та Хустського районів «Едельвейс» був одним із найзручніших та найшвидших способів дістатися до обласного центру Закарпаття та до інших населених пунктів віддалених районів краю. Натомість у Міністерстві інфраструктури та Державній адміністрації залізничного транспорту України його вважають збитковим.
Враховуючи необхідність курсування згаданого маршруту, та задля уникнення незручностей для жителів та гостей області потрібно відновити щоденне курсування поїздів приміського сполучення на ділянці Тячів–Ужгород та Хуст–Ужгород замість відмінених поїздів підвищеного комфорту № 801/802 та № 803/804. Як позитивний можна відзначити той момент, що дизель-потяг підвищеного комфорту «Едельвейс» із категорії «пасажирський» перейде у категорію «приміський», що передбачає перевезення пільгових категорій громадян.
Також активно обговорювалися питання відміни руху поїздів за напрямками Ужгород–Одеса та Ужгород–Харків та причіпних вагонів до Чернівців та Сімферополя. Такий крок може позбавити жителів Закарпаття зручного і швидкого способу дістатися до певних населених пунктів країни. У такому разі останнім пунктом у русі потягів стане місто Львів. Це не тільки призведе до скорочення робочих місць, зменшення надходжень до бюджетів, соціальних фондів, а й значно знизить туристичну привабливість краю. У зв’язку з цим обласна держадміністрація звернулася до Президента України та Прем’єр-Міністра України з проханням втрутитися в цю ситуацію та не допустити скорочення руху потягів згаданих маршрутів.
Додатково учасники наради зосередили свою увагу на можливості організації так званих «сніжних поїздів» з Києва та Львова через м. Самбір до станції Кострино Великобрезнянського району, а також з Ужгорода до станції Щербин. Їх рух передбачений у вихідні та святкові дні на період зимового туристичного сезону, оскільки ці маршрути є актуальними та популярними у цей період.
У ході наради прийняли рішення створити логістичну комісію, що проведе дослідження приміських перевезень. «Такий крок дозволить вивчити ситуацію з перевезеннями по області. В результаті отримаємо певні пропозиції щодо можливості внести корективи у розклад руху приміських перевезень, його оптимізацію. Це стосується руху поїздів та автобусів загального користування на дільницях Ужгород–Сянки, Ужгород–Мукачево, Мукачево–Лавочне, Батьово–Королево, Королево–Солотвино», — відзначає Іван Бушко.