Одна з найнепрозоріших в Україні – Закарпатська ОДА

Рейтинг обласних органів державної влади щодо виконання Закону “Про доступ до публічної інформації” склав Центр політичних студій та аналітики за підсумками моніторингу, який проводився з серпня по жовтень поточного року. Про це під час прес-конференції “Обмеження доступу до інформації – початок згортання свободи слова в Україні” повідомив директор Центру Віктор Таран.

“Моніторинг передбачав одночасне направлення одинакових інформаційних запитів в обласні державні адміністрації, які стосувалися проведення тендерних закупівель, розформування місцевого бюджету, ремонт доріг. Ми визначали рейтинг органів місцевої влади, виходячи з того, як вони реагували на наші запити”, – зазначив В.Таран.

Він додав, що оцінювання здійснювалося за п’ятьма критеріями: надання відповіді як такої, вчасності її надання, предметності, повноти, а також зручності у спілкуванні з чиновниками. Таким чином, орган влади міг набрати щонайбільше 5 балів.

Згідно з результатами дослідження жоден місцевий орган державної влади не отримав найвищого балу. Зокрема, “найпрозорішими” виявилися Полтавська і Сумська області, які отримали отримали по 3,3 бали. Наступними в рейтингу стали Івано-Франківська, Вінницька, Дніпропетровська і Херсонська області, що набрали приблизно по 3 бали. Найгіршими у забезпеченні доступу до публічної інформації виявилися Чернігівщина, Одещина, Тернопільщина та Закарпаття, які набрали менше 2 балів.

За словами В.Тарана, найкращим обласним органам влади наприкінці року будуть вручені статуетки “Прозорість року”, яка буде виконана у вигляді кришталевого будинку. Натомість найгірших “відзначать” статуеткою “Таємна бюрократія”, зробленої у вигляді трьох мавп, які нічого не бачать, не чують і нікому нічого не кажуть. Окремі відзнаки отримають найкращий сайт органу влади, а також найкраща та найгірша відповіді на інформаційний запит.

Моніторинг проводився за підтримки громадської кампанії “Новий громадянин”, яка об’єднує понад 50 громадських організацій та тисячі активістів по всій Україні.

Алла Шершень, УКРІНФОРМ

zakarpattya.net.ua