У Колочаві старожилів найбільше

Всього одна річна сходинка залишилася для Юстини Біланин, щоб сягнути сторічного життєвого рубежу. 30 жовтня жительці Синевирської Поляни, а точніше сказати — присілка Загорб, що підпорядковується цій місцевій сільраді, виповнилося нівроку 99 літ. Що не кажи, а золота цьогорічна осінь для горянки Юстини Василівни. Всього на два роки від неї молодша Марія Степанівна Томаш з сусіднього Синевира.

 Тереблянська долина бере всі три перші місця по найбільшому віку мешканців Міжгірщини, бо за цими двома колочавка Олена Петрівна Драч, якій 7 грудня виповниться теж 97 років. І ще така цікава деталь: тріо найстаріших — жінки. По правді народ фіглює: хто хворий — жінка, хто помер — чоловік.

96 літ у середині червня відзначив Михайло Михайлович Клепа з Келечина. Його ровесниця — Василина Василівна Сятиня з Синевира. З 1916 року народження, на жаль, у живих вже нема нікого серед верховинців. Зате народжених у рік жовтневого перевороту, нині у районі, слава Богу, ще здравствують, аж п’ятірко. Це — Василина Іванівна Трусяк з Пилипця, Михайло Васильович Бобик (Синевир), Маргарета Василівна Стець (Негровець), які, до речі, народилися у травні, а також Василь Федорович Кресяк з Майдану (10 липня) і репинка Марія Степанівна Мица (6 вересня). Ось така десятка верховинських аксакалів.
 
Тих, хто має 90 років і більше, на Міжгірщині нині 63 жителів. Найбільше таких старожилів у Колочаві — 15 та Синевирі — 9. З цієї поважної за віком шістдесятки всього 15 чоловіків, інші — жінки. А тих, кому 80 і понад й поготів — аж 1303.

mukachevo.net