Слово Єпарха Мукачівського, владики Мілана під час інавгурації ялинки на площі Святого Петра

Паломники і офіційна делегація з Закарпатської області прийшли до Папської римської базиліки Santa Maria Maggiore, де Єпарх Мукачівський владика Мілан Шашік у співслужінні з Каноніком базиліки владикою Іринеєм Біликом, ЧСВВ, відправив подячну Святу Літургію. 

 

Ваше Блаженство, Ваші Високопреосвященства, шановні представники властей України та Держави-Міста Ватикану, дорогі брати й сестри!

Ми знаходимося на цій прекрасній площі Святого Петра, посередині якої знаходиться обеліск, який свідчить про мученицьку смерть святого Петра. Цей обеліск перебував в Амфітеатрі Нерона, де загинув і засвідчив свою любов до Христа перший Папа та Єпископ Риму святий Петро. Біля цього обеліску тепер перебуває інший свідок: оця прекрасна різдвяна ялинка з Закарпаття, з нашої єпархії.

Я прибув сюди не один, але з 400 паломниками, тому що ми відзначаємо сторіччя від дня народження нашого священномученика Теодора та 75-річчя його священичих свячень, що відбулися тут у Римі. Якраз 10 років тому відбулася його беатифікація, разом з іншими українськими мучениками й ісповідниками віри візантійської й латинської Церков.

Дякую Митрополитові Мокшцькому, який згадав про візит Святішого Отця Івана Павла ІІ, тому що всі ці річниці є дуже важливими. Ми відсвяткували 20-річчя Незалежності й дякуємо Господу Богу за дар релігійної свободи: після багатьох років жорсткого переслідування Церкви й усіх християн, особливо, католицьких візантійської й латинської Церков, ми можемо свідчити свою віру.

Ця ялинка виросла 5 кілометрів від місця, де народився і зростав наш священномученик Теодор, тому можемо сказати, що це дерево є свідком його життя. Воно свідчить про те, що ми, Україна, знаходимося в центрі Європи і що більшість українських християн насправді прагне свідчити та жити єдністю Христової Церкви й жити в мирі. Хочу подякувати всім тим, які приклалися до того, щоб ялинка з Карпат змогла прибути на цю площу Святого Петра.

Це дерево, як живий символ Ісуса Христа, насправді заохочує нас пережити Різдво з Ісусом Христом, тому що сьогодні багато спокус, які спонукають переживати Різдво в комерціалізовано-поверхневий спосіб. Але щастя і миру, яких ми бажаємо одні одним під час свят, можна насправді зазнати лише в Ісусі Христі. Ось тому й бажаю вам, що тут зібралися, а також італійському народові й цілому світові, благодатного Різдва!

Дозвольте мені також скласти від імені нашої єпархії й усіх тут присутніх святкові побажання Святішому Отцеві, також і тому, що цей дарунок, в першу чергу, для нього.

radiovaticana.org