Закарпатська малеча написала три тисячі листів Миколаю

Вчора їх відправили у Лапландію.

Цю процедуру урочисто здійснили 19 грудня на головпоштамті Ужгорода. Саме стільки листів (3 тисячі) надійшло у поштові скриньки від закарпатських діток під час акції «Напиши листа Св. Миколаю». Ця традиція має кількарічну історію.

Притягнув на плечах у двох мішках кореспонденцію ужгородський Помічник Св. Миколая («кавеенник» Денис Лагодін). Після його появи у залі пошти всі розвеселилися. «Дуже важко було нести листи, що аж плече болить. Діти пишуть і пишуть. Не лише закарпатські, а й румунські, словацькі, білоруські. Причому не лише на листівках, а й різного роду бланках, чеках. Ану, пані, приймайте листи», – просить працівницю пошти, яка оперативно береться до роботи.

Фантазія дітей не знає меж – конверти великі і малі, білі і рожеві, прикрашені «дощиком» чи розмальовані, прості записки. Однак Помічник Миколая зачитує журналістам лише ті, що не запечатані: «Хочу заміж. За Колю» або «Мені 6 років. Я хочу, щоб у всіх людей було добро». Листи діток перестали читати рік – два тому, пояснює головний організатор акції «Напиши листа Св. Миколаю», завідуючий кафедрою туризму УжНУ Федір Шандор, відколи організатори вступили у всесвітню Асоціацію Помічників Св. Миколая. Тепер листи відкривають і читають безпосередньо у Лапландії.

Водночас, Федір Шандор розповів, що з кожним роком кількість отриманих листів зростає. Були роки, коли було і 9 тисяч, а ось у 2004 році отримали всього 200. Із того, що читали, каже, лідирує бажання отримати в подарунок мандарини, другу сходинку посідають цукерки, а третю – «глобальні»бажання, як от «миру на всій землі». «Якось було й таке: просила дитинка із якогось закарпатського села грошей, щоб могли заплатити за електроенергію, яку відключили. Серце щемить від такого», – каже пан Шандор.

Оксана Штефаньо

Час Закарпаття