Закарпаття: Голодні тварини замерзають у металевих контейнерах

Так стверджують захисники тварин, які днями побували у звіринці, що розташувався поблизу селища Буштино Тячівського району Закарпаття. За словами захисників, тварини живуть в умовах, які не відповідають їхнім природнім потребам.Вантажівки із двома десятками тварин кочують територією області кілька місяців. Тут утримують вовків, левів, верблюдів, мавп, кабанів, лам, ведмедів. Донедавна пересувний звіринець перебував на території селища Міжгір’я. Тоді захисники тварин уперше зацікавилися тамтешніми умовами утримання.

“До нас звернулися мешканці Міжгір’я. Люди скаржилися, що тварини зазнають знущань, адже голодують та утримуються не в належних умовах, – розповіла Gazeta.ua представник Асоціації зоозахисних організацій України в Закарпатській області Марія Трунова. – Крім того, щодня зі звіринця доносилися гучні ричання зголоднілих тварин. Коли ми прибули в Міжгір’я, звіринець якраз покинув селище. Ми звернулися до управління екології. Там відповіли, що жодних дозволів власникам звіринця не видавали. У природоохоронній прокуратурі на нашу заяву теж жодним чином не відреагували”.

Коли вантажівки із тваринами зупинилися на Тячівщині, захисники тварин вирушили туди.

“Вони зупинилися біля річки. Температура повітря в цьому гірському районі зараз опускається до мінус п’ять, мінус десять градусів. Більшість тамтешніх тварин – теплолюбиві, адже ареал їхнього проживання – Африка. На Закарпатті їх утримують у холоді. Тварини проживають у металевих контейнерах, які нічим не утеплюються. Крім того, вони обмежені у пересуванні, оскільки їхні клітки не дозволяють звірям зробити більше кількох кроків. Зустрітися із власником цього звіринця, на жаль, не вдалося”, – розповіла Трунова.

Власник звіринця Давид Гуданян запевняє, що тварин тримає в хороших умовах. “Це все брехня, – сказав він. – У мене були інспектори, перевірили документи. З паперами все в порядку. У контейнерах тварини не мерзнуть, бо ті утеплені фанерою”.

Крім того, Давид Гуданян запевняє, що наразі звіринець не працює. Та щодня туди можна потрапити, заплативши за квиток 10-20 гривень.

gazeta.ua