Мер Ужгорода заперечує незаконність робіт у Боздоському парку

[Total: 0    Average: 0/5]

Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов на брифінгу прокоментував тему робіт з розчистки Боздоському парку та показав документи, які засвідчують їх законність.

«Ось архівний матеріал 1967 року, в якому – схема, генплан  парку. На схему нанесені і алеї, які за останні десятиліття були захаращені. І за завданням нинішньої міської влади почалася розчистка алей, повернення парку належного вигляду. Ось фото, які ми зробили вчора, вийшовши комісією на місце, на них – одна з відновлених алей парку. А ось фото алеї, яка вела на майданчик, який колись був у парку, де стояла сцена і відбувалися заходи – це саме те місце, де буде фан-зона Євро-2012.

Щодо вирубки дерев, то розчищення відбувалося згідно з планом і робилося на захаращених алеях. Наскільки я зрозумів із коментарів у ЗМІ, є зауваження щодо питання вирубки цінних порід дерев. Так ось – вирубка проводилася за завданням влади, є підписані моїм заступником документи, а після звернення тих, хто вважає, що вирубка відбувалася незаконно, я звернувся в прокуратуру, аби вона здійснила перевірку. Ось документи про це, а також і документи, в яких і Екологічна інспекція засвідчує, що порушень немає.

Щодо деревини, яка могла б бути придатна до використання, то є договір купівлі-продажу між парком як господарською особою та товариством; щодо металу, то парк здав три тони металобрухту, що засвідчено відповідними документами, які також перевірені прокуратурою. Учора відбулася зустріч двох активістів із головою ОДА і за результатами бесіди губернатор дав вказівку ще раз перевірити стан справ», – сказав міський голова представникам засобів масової інформації.

«Ми будемо розчищати парк, екологи та лісівники визначатимуть, які дерева цінні і їх слід залишити, а які підлягають розчищенню, і приведення алей до гідного стану буде продовжене. Бо сьогодні частина парку ще лишається захаращеною, там є ділянки, де знайшли собі притулок бомжі, дерева падають… Ми не допустимо перетворення парку на ліс і будемо його впорядковувати», – наголосив Віктор Погорєлов.

Як прокоментував начальник відділу раціонального природокористування Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Закарпатській області Анатолій Поляновський, він особисто брав участь у перевірці в парку і як посадова особа, безперечно, відповідає за свої дії. «Перевірку в парку здійснила і екоінспекція. Порушень поки що не виявлено, я знаю, що перевірки будуть ще більш ретельні і якщо окрім тих відмічених дерев, на вирубку яких давало згоду Держуправління охорони навколишнього природного середовища, були вирубані й інші, винні будуть притягнуті до відповідальності», – цитує еколога прес-служба міської ради.

zakarpatpost.net

 

 

 

Comments are closed.