Закарпаття: Рятувальники закликають туристів не ходити в гори

[Total: 0    Average: 0/5]

У Карпати прийшли сильні морози. Закарпатські рятувальники закликають туристів не вирушати в гори.

За інформацією Закарпатського гідрометцентру, на території Закарпатської  області у найближчі дні прогнозується пониження температури повітря. 28 січня  до 6-11° морозу вночі та від 4° морозу до 1° тепла вдень, в гірській місцевості місцями вночі 15-20°, вдень 5-10° морозу. 29 січня  стовпчик термометра покаже вночі 9-14°  нижче нуля, вдень від 4° морозу до 1° тепла, в горах місцями вночі 18-23°, вдень 7-12° морозу.

У зв’язку із очікуваним похолоданням  Управління МНС України в Закарпатській області закликає  всіх мешканців та гостей Закарпаття у період сильних морозів утриматися від виходу в гірські масиви краю та дотримуватись відповідних заходів безпеки.

Адже якщо влітку туристи, що заблукали, можуть витримати 2-3 дні й без їжі, то холодної пори за власну безпечність в горах можна розплатитися життям і за півгодини – годину.  На жаль, більшість туристів не надто переймаються знаннями правил поводження в горах. Про це свідчить невтішна статистика що склалася з початку 2012 року, адже рятувальники Закарпатської гірської пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення  вже 53 рази здійснювали пошукові роботи та визволяли з надзвичайних ситуацій 90 осіб.

Саме тому, кажуть рятувальники, ми наполягаємо на обов’язковій реєстрації всіх, хто підніматиметься в Карпати. Під час реєстрації на гірських пошуково-рятувальних пунктах можна отримати найоперативнішу інформацію про стан погодних умов в тій чи іншій місцевості, небезпеку сходження лавин, визначити оптимальний маршрут, який залежить від ступеня підготовки учасників сходження.

zakarpattya.net.ua

Comments are closed.