У Мукачеві відбувся вечір пам’яті Володимира Висоцького

Видатний актор, співак і поет, класик жанру авторської пісні, автор низки прозаїчних творів, заслужений артист РРФСР (1986, посмертно) і лауреат Державної премії СРСР (1987, посмертно) Володимир Семенович Висоцький народився 25 січня 1938 року.

Про українське коріння роду великого барда Володимира Висоцького давно відомо всім шанувальникам творчості цієї легендарної особистості. Декілька разів відомий поет бував і на Закарпатті, зокрема, і у м. Мукачеві, де ще будучи школярем, гостював у свого дядька Олексія Висоцького, на вул. Толстого. У книзі М. Дочинця та В. Пагирі „Енциклопедія Мукачева в іменах” читаємо: „Саме в Мукачеві від знаменитого циганського музиканта Акоша Ілканича В. Висоцький здобув перші уроки музики”. До міста над Латорицею він приїздив під час зйомок фільмів „Кар’єра Діми Горіна” та „Єдина дорога”. Більш детально сторінки життєвої долі поета, пов’язані з нашим містом, розкриває нарис Мирослава Дочинця „Мукачівські сліди Висоцького”, у книзі „Душа Мукачева”.

28 січня у Мукачівській міській книгозбірні відбувся літературно-музичний вечір „Я никогда не верил в миражи”, присвячений творчості видатного російського актора, поета і співака.

Простора читальна зала ледь вмістила всіх гостей, а сам вечір виправдав найкращі сподівання його організаторів – Мукачівського товариства російської культури „Русский дом” та міської бібліотеки. Червоною ниткою через нього пройшла біографія Володимира Висоцького, яку між піснями розповідала ведуча заходу – голова товариства російської культури „Русский дом” Раїса Андріївна Мойсей. Вона, зокрема поділилася спогадом 50-ти річної давнини: „Помню, как весной 1967 года его встречал Норильськ. Мне посчастливилось побывать на той встрече. Зрительный зал ДИТРа был забит до отказа. Люди стояли в проходах, в коридоре и с замиранием сердца слушали Высоцкого…”

Про своє знайомство з творчістю барда говорили і інші учасники зустрічі: Олена Солобаєнко, Надія Косенкова, Валентина Кушнір, Віктор Іванов, Надія Катрасова, Валентин Черніков. З натхненням вони читали вірші поета та власні поезії.
Цікаві факти з творчої біографії В. Висоцького розповідав музикант і поет Олександр Дулішкович, а  читач бібліотеки Василь Нагірний поділився своїми спогадами про видатного митця.

Окрасою вечора стали ж, звісно, пісні В. Висоцького „Кто кончил жизнь трагически, тот истинный поэт…”, Дорожная история”, „На Большом Каретном”, „Кони привередливые” та ін., які звучали зі старих платівок.

Гості, які прийшли на літературно-музичний вечір, із задоволенням переглядали книжково-ілюстративну виставку „Спасибо, что живой”, яка розкривала сторінки життя і творчості Володимира Висоцького. „Поезія Висоцького різноманітна за темами, змістом, жанрами, вона пісенна за своєю природою, – відзначила у бібліографічному огляді книг, представлених на книжковій виставці, бібліограф ЦБ Владислава Анталик, – вона звернена безпосередньо до кожної людини, до її душі”.
Учасники заходу підтримали пропозицію Р. А. Мойсей відкрити меморіальну дошку видатному поету, доля якого пов’язана з Мукачевом.

Тетяна Туряниця, провідний бібліотекар сектору краєзнавчої літератури Мукачівської центральної міської бібліотеки ім. О.Духновича

zakarpattya.net.ua