Митниця “по-стаханівськи” дере з людей гроші

За нову соціальну програму президента вже платять самі ж українці. Державна митна служба перевиконала планові показники і за перший квартал поточного року перерахувала до бюджету близько 28 млрд грн, що на 25% більше за аналогічний показник минулого року.

Про це заявив очільник відомства Ігор Калетник, коментуючи хід виконання наказу президента Віктора Януковича максимально збільшити збори коштів до бюджету країни для виконання нової соціальної програми глави держави.

За даними прес-служби митниці, було зібрано на 1 млрд грн більше від запланованого Мінфіном і на 5,5 млрд грн більше, ніж за січень-березень минулого року. Коментуючи цифри, Калетник зазначив, що державний бюджет на поточний рік є соціально орієнтованим. І ситуація вимагає від усіх учасників бюджетного процесу “максимальної концентрації”.

Нагадаємо, останні два тижні ЗМІ повідомляють про те, що митниця не пропускає товари, намагаючись отримати вдвічі більше грошей від розмитнення. Такі дії на кордоні вже призвели до подорожчання імпортних товарів. Особливо це помітно на цінах побутової техніки та електроніки.

Для прикладу, ціни на фотоапарати подекуди виросли за тиждень на тисячу грн за одиницю товару. Нагадаємо, 7 березня Янукович дав старт кампанії з наведення порядку в митній політиці, а річний план Держмитниці зі зборів податків збільшено на 7 млрд грн.

tsn.ua