На Закарпатті мати довела доньку до інвалідності

На Закарпатті мати циганської родини довела дочкУ до інвалідності. Звичайний фурункул на сідниці дитини жінка не долікувала, і інфекція перекинулася на кістки тазу. Тепер у дівчинки одна ніжка коротша за іншу. А її матір можуть позбавити батьківських прав.
Шестирічна Аня – ледве ходить. Її ліва ніжка відстає у розвитку.

Народилася Аня – здоровою. У два рочки у неї з’явився фурункул на сідниці. Дівчинку поклали до лікарні. Але мати забрала дитину і більше її лікарям – не показувала, кажуть медики. Про те, що Аня стала інвалідом, вони дізналися випадково: взимку цього року – коли її молодша сестричка отримала обмороження, мешкаючи у цьому обшарпаному напіврозваленому будинку. Лікарі змусили маму привести на огляд усіх дітей. Виявилося – недоліковане нагноєння Ані – перейшло на кістки тазу.

Світлана Голош, педіатр Великоберезнянського району:

– Які мали бути болі в дитини, шо дитина перенесла розм’якшення загноєння кісток, без медичної допомоги, хто знає, де та дитина була.

Хвороба Ані й зараз прогресує через слабкий імунітет, погане харчування і антисанітарію вдома. Мама твердить, що дитину лікувала, як того вимагали медики й доглядаю за нею як слід.

Василина Сурмай, мама:

– Мені дали там уколи, мазі, я мастила, я лікувала, і то їй перестало течи. Вони їдять, я їм вчора варила манку з молоком, позавчора варила їм кашу з молоком, вони в мене на дієті їдять.

Соціальні працівники кажуть, раніше скарг на родину не було. А умови, в яких мешкають діти – не найгірші у ромському таборі!

Вадим Шелемон, керівник служби у справах дітей Великоберезнянської райдержадміністрації:

– Мама отримує більше шести тисяч соціальної допомоги на дітей. Раніше у полі зору ця родина не попадала, так як правопорушення діти не скоювали.

Проти матері порушили кримінальну справу. За злісне невиконання батьківських обов’язків, їй загрожує від двох до п’яти років позбавлення волі.

В’ячеслав Конар, прокурор Великоберезнянського району:

– Кримінальною мілцієїю райвідділу проведені відповідні обстеження, на даний час ними готуються висновки про те, щоб позбавити маму батьківських прав.

Медики ж кажуть: Ані необхідна термінова операція, щоб вона могла ходити рівно. Інакше згодом у неї викривиться хребет.

Марина Коваль

 Подробности-ТВ