Депутати планують повернути довіреності на машини

У Верховній раді зареєстрований законопроект, яким народні обранці хочуть повернути довіреності на авто, пише “Комсомольська правда в Україні”. Якщо Рада прийме закон, відсутність папірця обійдеться водіям від 765 до 935 грн. штрафу.

Щоправда, називатися тепер цей документ буде по-іншому – дозвіл на володіння транспортним засобом і його використання. Планується, що видавати цей документ будуть не нотаріуси, а даішники.

“Передаючи керування автомобілем третій особі, водій зобов’язаний оформити на нього дозвіл на право водіння. Це має внести ясність. Бо часом розшукати водія тієї чи іншої машини неможливо”, – вважають автори законопроекту.

Експерти ж ініціативу нещадно критикують. “Це новий спосіб косити з водіїв гроші, судячи з усього”, – каже юрист Микола Лукаш. “Можна тільки уявити, що почнеться у відділеннях Державтоінспекції! Адже за ці півроку тисячі автомобілів були продані і подаровані по так званій умовній довіреності. Тепер водіям доведеться шукати колишніх власників своїх авто і просити їх оформити документ. Але ж поки незрозуміло, скільки це задоволення буде коштувати”, – додав він.

tsn.ua