Затриманому в Москві закарпатцю Олександру Солонтаю пояснили, що “чорні списки” складають нагорі

Олександр Солонтай, який був затриманий у неділю по прильоту до Росії в аеропорту “Домодєдово” повернувся в Україну.

Про це він особисто повідомив “Українській правді”.

“Після того як люди почали дзвонити у консульство та посольство мене з ізолятора перемістили у вільну транзитну зону. Крім того погодилися посприяти, щоб я покинув Росію найближчим рейсом, а не чекав ночі”, – сказав Солонтай.

За його словами, представник МЗС у аеропорту офіційно відмовився назвати причину внесення Солонтая до списку нев’їзних до Росії.

“Проте у неофіційній розмові він зазначив, що такі рішення приймаються на Федеральному рівні і ніхто не зобов’язаний пояснювати деталей. Але загалом він сказав, що йдеться про безпеку Російської Федерацію”, – повідомив Солонтай.

На його думку, ситуація із затриманням і видворенням його з країни пов’язана з тим, що 12 червня в Росії очікують нові великі акції протесту.

“Російська влада просто не вірила у те, що у Росії можливі такі акції протесту. Тепер вона це зрозуміла, зрозуміла масовість і силу. Тому почали зриватися тематичні навчальні заходи”, – сказав Солонтай.

Він повідомив, що разом з українським консулом буде подавати всі відповідні інформаційні запити, щоб дізнатися причину внесення у список нев’їзних.

unian.ua