В Ужгороді пройшла конференція «Церква і медицина»

В день пам’яті преподобного Агапіта Печерського в місті Ужгороді відбулася науково-практична конференція присвячена першому святому лікарю преподобному Агапіту Печерському під назвою «Церква і медицина».

Науково-практична конференція проводилася з благословення Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви за ініціативи Високопреосвященнішого Феодора, архієпископа Мукачівського і Ужгородського та при підтримці синодального відділу УПЦ з питань пастирської опіки медичних закладів, в рамках домовленості між УПЦ та МОЗ України.

Конференція розпочалася з молебну на початок доброї справи о 9.00 на території Духовно-медичного центру протоієрея Степана Біляка у храмі преподобного Агапіта Печерського. Молебень разом з багаточисленним духовенством Мукачівської єпархії (70 священників) очолив та відслужив Високопреосвященніший Феодор, архієпископ Мукачівський і Ужгородський.

Далі всі учасники конференції переїхали до економічного факультету УжНУ, де після реєстрація делегатів у фойє факультету розпочалося пленарне засідання за круглим столом. У своїх доповідях всі учасники конференції говорили про практичні сторони служіння священиків і медиків в лікарнях.

Крім духовенства участь у конференції взяли також Кузьмик В.М, начальник відділу організації лікувально-профілактичної роботи Закарпатської ОДА, Гузинець Ю.І., начальник відділу у справах національностей Закарпатської ОДА, лікарі та гості з цілої області.

Як підсумок проведеної конференції було вирішено написати звернення учасників конференції до Синодального відділу УПЦ з питань пастирської опіки медичних закладів про випуск рекомендацій з актуальних пастирських питань та перспектив їхнього вирішення в полі церковної практики та пастирського служіння в лікарнях.

m-eparchy.org.ua