В Ужгороді відбулася зустріч ветеранів Словацької поліції та ужгородськими ветеранами війни

В приміщенні Генерального консульства словацької республіки в Ужгороді відбулася Міжнародна зустріч ветеранів Словацької поліції та делегації ужгородської міської організації ветеранів війни, прикордонних військ, ветеранів військової служби. Також на зустрічі був присутній і Генеральний консул СР в Ужгороді.

Подібна зустріч проводиться не вперше, і на кожній ветеранам є про що поговорити, чим поділитися. Адже діяльність організації, полягає насамперед, в соціально-правовому захисті їх членів. Крім того, вони сприяють реалізації законодавства щодо пільг, поліпшення матеріального добробуту, житлових умов, медичного і побутового обслуговування, пенсійного забезпечення ветеранів.

Учасники зустрічі підкреслювали, що завдяки тісній співпраці вдається вирішувати багато питань міжнародного характеру. Так, зокрема, це допомога у відвіданні захоронення своїх близьких багатьом родичам загиблих радянських солдат, які поховані за кордоном. Ветерани обох країн проводять різноманітну героїко-патріотичну роботу серед населення, сприяють увічненню пам’яті захисників Вітчизни, відтворюють окремі епізоди Другої світової війни.

 

 

 

 

 

 

 

Такі зустрічі підтримують теплі стосунки між українськими ветеранами та ветеранами словацької поліції. Про це щиро і відкрито говорили присутні.

На завершення зустрічі Голова Ужгородської організації ветеранів війни, учасників бойових дій, прикордонних військ, правоохоронних органів та солдатів строкової служби Юрій Зінчук вручив Генеральному консулу Словацької республіки в Ужгороді Мар’яну Моліку та його колезі Бабіані Роматовій пам’ятний знак «100 років полководцю Жукову».

Голова Ради ветеранів органів внутрішніх справ Закарпаття Віктор Отовчиць урочисто нагородив Знаком пошани УМВС України в Закарпатській області офіцерів словацької поліції у відставці Мірко Ліпу, Даніела Сітора, Владіслава Мінарека, Дудаша Шанту, Йожефа Калапоша та Валентина Голду. Останній отримав іще один подарунок – Юрій Зінчук подарував словацькому гостю картину відомого закарпатського художника В. Ньорби. Почесним знаком пошани асоціації ветеранів МВС України було нагороджено Васіла Вар’яну, колишнього начальника Кошицької поліції.

 

 

 

 

 

 

 

Від закордонних колег, які представляють Словацький союз антифашистських борців, голова Ради ветеранів УМВС Віктор Отовчиць отримав медаль М.Р. Стефаника ІІІ ступеню.

В рамках зустрічі відбулося покладання квітів до підніжжя пам’ятника воїнам визволителям на українсько-словацькому кордоні.

zakarpatpost.net

 

Comments are closed.