Кирило їде в Україну розбиратися з інтригами та “автономістами”

Неофіційна частина візиту буде присвячена “розброду і хитанню”, які посилилися під час хвороби митрополита Володимира.
Патріарх Кирило збирається в Україну. Його перший візит в 2012 році відбудеться на День хрещення Русі 28 липня. До цього він був в Україні в жовтні 2011 року, в Чернівцях, пише “Сегодня”.

“На останньому синоді патріарх був запрошений з приводу святкування 20-річчя предстоятельського служіння митрополита Володимира (обрання його митрополитом УПЦ). Головні святкування припадуть саме на 27-28 липня.

Крім того, 28 липня – день рівноапостольного великого князя Володимира “, – розповів прес-секретар предстоятеля УПЦ Георгій Коваленко. Як повідомляється, інші пункти програми поки під питанням, в тому числі і можливість відвідування інших міст, окрім Києва.

Офіційна частина перебування Кирила в столиці буде схожа на його вже традиційні відвідування Дня хрещення Русі.

“Буде богослужіння на Володимирській гірці. Також він відслужить всеношну в Києво-Печерській Лаврі та літургію на площі перед храмом “, – розповів Коваленко.

Крім того, Кирило буде очолювати громадські слухання, на яких обговорять цивілізаційний шлях Росії, Україні та Білорусі і роль православної церкви в просуванні цим шляхом. Ходили чутки, що Кирило став їздити в Україну рідше через ускладнення відносин з Росією, особливо з газового питання.

“Це дивлячись з чим порівнювати. Патріарх Алексій II був лише два рази за майже без малого два десятки років. А Кирило зробив доброю традицією відвідувати Україна на День хрещення Русі “, – зауважив директор української філії Інституту країн СНД і Балтії Володимир Корнілов.

За інформацією видання, неофіційна частина візиту буде присвячена “розброду і хитанню”, які посилилися в УПЦ МП під час хвороби митрополита Володимира. Як відомо, суть конфлікту зводилася до боротьби за владу між “автономістами” та їх противниками. Перші хочуть посилення автокефалії, другі – за більш тісне зближення з Росією. Тоді боротьба закінчилася перемогою “третьої лінії”, яка зберегла для церкви її статус-кво. За словами експертів, під час свого візиту Кирило може, як то кажуть, промацати грунт на місці.

“Минулого року на День хрещення Русі патріарх проводив в Києво-Печерській Лаврі засідання синоду РПЦ.

Допускаю, що засідання синоду може пройти і зараз. Митрополит Володимир, нагадаю, є членом синоду”, – розповів керівник прес-служби УПЦ Василь Анісімов.

За словами керівника релігійно-інформаційної служби України Тараса Антошевського, це буде звичайний візит патріарха Кирила на день рівноапостольного князя Володимира. “Уваги до нього було б небагато, якщо б не розпочата нещодавно спроба перевороту в УПЦ. Будуть розмови і оцінки тих дій. І, оскільки боротьба не вщухла, допускаю, що інтриги теж будуть”, – зазначив він.

Втім, цілком можливо, що під час візиту про інтриги буде сказано лише побіжно. На думку Корнілова, деякі закулісні інтриги в церкві відбуваються завжди, і не секрет, які партії і за що борються в УПЦ. Патріарх має дотримуватися хоча б видимості нейтралітету.

“Всі проблеми, пов’язані з закулісної боротьбою, він може вирішувати і без візиту. У нього напевно є постійний зв’язок з митрополитом “, – зауважив Корнілов.

tsn.ua