Підбито підсумки змагань «Карпатська Січ: Джура-2012» на Закарпатті

На базі Центрального табору туристського активу учнів України (Закарпатська область, Іршавський район, с. Осій) успішно завершив свою роботу III (Всеукраїнський) етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Карпатська Січ: Джура-2012», який проходив з 18 по 24 липня 2012 року.

Ця гра вже четвертий рік поспіль проводиться Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Радою козацьких отаманів України та МБУ «Центр Національного Відродження» при активній підтримці козацьких і молодіжних патріотичних організацій. Співорганізатором цьогорічного Всеукраїнського етапу виступило Міністерство оборони України.

Міністерство освіти доручило підготовчу та організаційну роботу з проведення гри «Джура-2012» Українському державному центру туризму і краєзнавства учнівської молоді УДЦТКУМ, яким керує Н.В. Савченко. Безпосередньо на Закарпатті керівництво грою здійснювали заступник директора УДЦТКУМ, керівник Головного штабу гри Д.Г.Омельченко та завідувач відділом з патріотичного виховання УДЦТКУМ, Головний суддя гри О.С.Бондарчук. Всі питання забезпечення учасників змагань вирішував директор Центрального табору туристського активу учнів України І.І.Матіко, який з цією метою налагодив співпрацю з представниками місцевих органів влади.

Фінальні змагання проходили на Закарпатті в місцях, які уславилися подвигами січовиків Карпатської Січі – організації народної оборони Карпатської України. Одним з учасників збройного опору був член ОУН полковник Михайло Колодзінський, якому 26 липня виповнилось 110 років від дня народження. Вихований в українській скаутській організації «Пласт», він ціною свого життя ствердив, що у словнику націоналіста немає слова «капітулювати». Своїм геройським чином Михайло Колодзінський став взірцем відданості українському народові та українській справі.

Учасниками цьогорічного Всеукраїнського етапу стали кращі рої навчальних закладів з 21 області України: Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської. Юнаки та дівчата, що стали учасниками Всеукраїнського етапу гри, випробували свої сили у військових, спортивних, туристських, інтелектуальних та творчо-мистецьких, видах змагань.

Вже традиційно в організації та проведенні Всеукраїнського етапу взяли участь волонтери від козацьких організацій: Українське Вільне Козацтво в Україні (Наказний Кошовий отаман Анатолій Грива), МГО “Міжнародна федерація Бойового Гопака” (президент Володимир Пилат), Крайове Товариство «Вінницький козацький полк імені Івана Богуна» (отаман Володимир Воловодюк), ГО Вінницьке крайове козацьке молодіжне об’єднання “Молода Подільська Січ” (голова Валентина Шпак), Регіональна громадська організація «Кодацька паланка Війська Запорозького низового» (отаман Владислав Ладигін), Рівненська обласна ГО “Поліська Січ”, ВГО “Велике Козацьке Коло” (Кошовий отаман Олександр Грель), Шевченківський районний у м. Києві осередок МГО «Українське козацтво» (отаман Ігор Звягін) і від молодіжних патріотичних організацій: «Спілка Української Молоді в Україні» (керівник групи Олег Юрченко), НСОУ «Пласт» (керівник групи Захар Маковський), Молодіжний Націоналістичний Конгрес (керівник групи – голова МНК Сергій Кузан). Волонтери забезпечили діяльність табору, проведення змагань, осавульську службу, несення козацької служби (що проводилося з метою додаткового вишколу учасників), проведення виховних заходів з молоддю. Козацька старшина табору, сформована з волонтерів, забезпечувала виконання щоденної програми заходів.

У підсумку таборування призові місця в десяти видах змагань (конкурсах) зайняли:

1. «Стрільба»: перше місце – рій: „Терен” (Черкаська обл.);

    друге – рій „Залізна варта” (Чернігівська обл.);

    третє – рій „Соколята” (Тернопільська обл.).

2. «Ватра»: перше місце – рій „Дніпровські козаки” (Полтавська обл.);

     друге – рій „Волинські яструби” (Волинська обл.);

     третє – рій: „Терен” (Черкаська обл.).

3. «Впоряд»: перше – рій „Волинські яструби” (Волинська обл.);

      друге – рій: „Мудрі сіроманці” (Миколаївська обл.);

      третє – рій „Дубравці” (Рівненська обл.).

4. «Боротьба»: перше місце – рій „Волинські яструби” (Волинська обл.);

        друге – рій „Дніпровські козаки” (Полтавська обл.);

        третє – „Плавневий” (Запорізька обл.).

5. «Рятівник»: перше місце – рій „Мудрі сіроманці” (Миколаївська обл.);

    друге – рій „Хотинські козаки” (Чернівецька обл.);

    третє – рій: „Фортеця” (Сумська обл.).

6. «Відун»: перше місце – рій „Залізна варта” (Чернігівська обл.);

    друге – рій „Волинські яструби” (Волинська обл.);

    третє – рій: „Боржавські козаки” (Закарпатська обл.);

7. «Пластун»: перше місце – рій „Засвіт” (Вінницька обл.);

    друге – рій „Залізна варта” (Чернігівська обл.);

    третє – рій: „Дубравці” (Рівненська обл.).

8.«Смуга перешкод»: перше місце – рій „Залізна варта” (Чернігівська обл.);

      друге – рій „Слобожанські характерники” (Харківська обл.);

      третє – рій: „Терен” (Черкаська обл.).

9. «Таборування» (бівак): перше місце – рій „Волинські яструби”

        (Волинська обл.);

       друге – „Соколята” (Тернопільська обл.);

       третє – „Мудрі сіроманці” (Миколаївська обл.).

10. «Добра справа»: перше місце – рій „Залізна варта” (Чернігівська обл.);

       друге – „Соколята” (Тернопільська обл.);

       третє – „Мудрі сіроманці” (Миколаївська обл.).

Вагому фінансову підтримку проведенню Всеукраїнського злету надали МГО “Реєстрове Українське Народне Козацтво” (Головний отаман Юрій Палієв) та МБУ «Центр Національного Відродження» (директор Тарас Рондзістий). Черговий раз на допомогу організаторам прийшов Валентин Наливайченко (голова Служби безпеки України у 2006-2010рр.) Завдяки його фінансовій допомозі були придбані кубки для нагородження переможців, виготовлена поліграфія, зокрема «Навчальна програма козацько-лицарського виховання «Джура» (автор Бондарчук О.С.) та «Підручна книжечка учасника гри «Карпатська Січ: Джура – 2012». У своїй передмові до «Підручної книжечки…» Валентин Наливайченко звернув увагу учасників гри на те, що «Джура» це не просто гра, а вагомий засіб виховання українського патріота на козацьких традиціях. Організатори впевнені, що за такого розуміння та сприяння серед українського загалу знайдуться нові волонтери та меценати, які братимуть участь в добрій українській справі – справі національного та духовного відродження української нації.

Прес-служба Клубу «Джура»