Закарпаття: Визначились кандидати до Верховної Ради України

[Total: 0    Average: 0/5]

Днями відбулися партійні форуми провідних політичних партій України, які затвердили виборчі списки та кандидатів у народні депутати в одномандатних (мажоритарних) виборчих округах. Мають своє представництво у них і закарпатці, серед яких є і ряд депутатів обласної ради УІ скликання.

Представники  «Єдиного центру» вирішили брати участь у парламентських виборах лише шляхом висування своїх кандидатів в одномандатних округах. «Саме такий формат керівні органи партії визначили як найбільш оптимальний виходячи їх загальних об’єктивних реалій, які склали в українській політиці», – заявив лідер партії Віктор Балога. Партія також буде підтримувати низку кандидатів-самовисуванців, які попросили про сприяння на виборах.
Таким чином, Віктор Балога, міністр МНС України, депутат Закарпатської обласної ради йде по 69-му округу краю;
Іван Балога, голова Закарпатської обласної ради — по №73;
Павло Балога, депутат Закарпатської обласної ради — по №71;
Василь Петьовка, народний депутат України — по №72.
Партія регіонів (мажоритарні округи):
№68 – Василь Ковач, депутат Закарпатської обласної ради, член ради Закарпатської обласної організації Партії регіонів, гендиректор ПАТ «Закарпаттяобленерго»;
№69 – В’ячеслав Шутко, голова Мукачівської міської організації Партії регіонів, директор ТзОВ «ДВС-САТ»;
№70 – Михайло Ланьо, депутат Закарпатської обласної ради, голова Федерації футболу Закарпаття;
№71 – Степан Деркач, депутат Закарпатської обласної ради, голова Хустської міської організації Партії регіонів, член правління ЗАТ «Нафтогазвидобування»;
№72 – Михайло Шелевер, депутат Закарпатської обласної ради, голова Тячівської РДА, голова Тячівської районної організації Партії регіонів;
№73 – Іван Бушко, депутат Закарпатської обласної ради, перший заступник голови Закарпатської ОДА, голова Виноградівської районної організації Партії регіонів.
У партійному списку Партії регіонів значаться теперішні нардепи:  Нестор Шуфрич (27), Сергій Мошак (42), мер Берегова Іштван Гайдош (74).
Окрім них, у другій сотні списку фігурують: перший заступник голови Закарпатської облради – Володимир Закурений та депутат облради – Павло Черевко.
Що ж до об’єднаної опозиції («Батьківщина»), то тут  округи довірили:
№68 – Андрієві Сербайлу, заступнику голови Закарпатської облради;
№69 — Олександру Пересті, керівнику мукачівського осередку «Батьківщини»;
№70 — Олександрові Кеменяшу, чинному депутату Верховної Ради від БЮТ;
№71 — Богдану Киніву, депутату Закарпатської обл­ради, члену Ужгородського міськвиконкому;
№73 — Іштвану Петрушці, керівнику Берегівського районного осередку «Фронту змін», депутату Берегівської райради.
За партійним списком на 61-му місці – Валерій Лунченко, депутат облради та його колега Антон Ліврінц — він у другій сотні переліку кандидатів.
У списку партії «УДАР Віталія Кличка» опинилися три закарпатці: 19-те місце відвели лідеру закарпатських УДАРівців Валерію Пацкану, 42-ге – Василю Ябрику, 68-ме – Віктору Погару. А Ростислав Буланов стане мажоритарником (№68).
Від УНП на Закарпатті у такому ж статусі виборюватимуть депутатські мандати Михайло Джанда – 71 округ та Іван Габор – 72 округ.
У першій півсотні списку ВО «Свобода» закарпатців нема. А по мажоритарному округу №72 балотується Олег Куцин, лідер закарпатських “свободівців”.
Також стало відомо, що по ужгородському округу №68 у народні депутати балотуватимуться екс-мер  Ужгорода Сергій Ратушняк та відомий гуморист, ресторатор, громадський діяч, депутат Ужгородської міської ради Павло Чучка.
Комуністична партія мажоритарні округи на Закарпатті розподілила так:
№68 — Вікторія Казьмірова, вчителька англійської мови Ужгородської ЗОШ №5,
№69 — Віктор Шевченко, перший секретар Мукачівського осередку КПУ,
№70 — Володимир Алексій, голова закарпатських комуністів, №71 — Євген Тимчик, приватний підприємець,
№72 — Михайло Бережник, тимчасово не працює,
№73 — Валерій Разгулов, редактор газети «Карпатська панорама».
У партійному ж списку КПУ на 38-му місці Владислав Прокопов — секретар Закарпатського ОК КПУ, Руслан Ро­сул, викладач Мукачівського державного університету, – на 76-му місці.
Микола Вегеш і Володимир Смоланка офіційно йдуть до Ради самовисуванцями.
Обидва кандидати зареєстровані Центральною виборчою комісією відповідно за 70 та 68 виборчими округами, як це і прогнозувалося.
Постановою ЦВК № 147 від 3 серпня (додаток 7) Володимира Смолянку офіційно зареєстровано кандидатом у депутати по так званому «ужгородському» виборчому округу, а Миколу Вегеша  – по Свалявському.
Обидва кандидати – самовисуванці, хоча є депутатами Закарпатської обласної ради від партії Єдиний Центр. Власне, це і не приховується в офіційній біографії політиків, де чітко зазначено, що вони є членами саме цієї політичної сили.
Хоча куди більше про цих двох кандидатів свідчить їхня основна робота: Володимир Смолянка є всесвітньо відомим хірургом, завідувачем кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії УжНУ, а Микола Вегеш – є колишнім ректором цього вишу та відомим істориком.
Зазначимо, що на з’їзді Єдиного Центру було висунуто кандидатів – мажоритарників у чотирьох закарпатських округах, хоча, область офіційно поділена на шість. Віктор Балога тоді зазначив, що його політсила підтримуватиме також самовисуванців.

Comments are closed.