На Закарпатті святкували День Незалежності із нестерпним смородом

Люди не можуть не те що святкувати, а й навіть збирати врожай.

Нестерпний сморід заважає святкувати і радіти життю селянам на Закарпатті, йдеться в сюжеті ТСН. Біля села Бронька палає сміттєзвалище – через страшну задуху люди навіть не можуть збирати урожай, а в сільської малечі почались нежить і кашель.

Люди кажуть, що через дим і сморід вони вже тиждень сидять по домівках із зачиненими вікнами. Нарікають, що горілим пропахли навіть одяг і меблі. Особливо нестерпно стає, коли вітер дме в бік села. Від диму зі звалища потерпає з десяток сіл навколо Броньки. Із цим звалищем селян воюють уже кілька років. І екологи, і санлікарі відписали, що смітник незаконний і шкодить довкіллю.

Але непотріб сюди й далі звозять. “Відповіді надсилають, бо мають надсилати. Пишуть, що воно не має документів. Але то все так і лишається на своїх місцях. Дзвонимо в Іршаву – пожежники не їдуть, бо то їм далеко. А місцева пожежна теж не їде за свої гроші”, – каже житель села Бронька Ярослав Ребрей. Гасити смітник почали лише вчора, коли дізналися про приїзд журналістів, стверджують селяни.

Керівник підприємства зі збору сміття запевняє, що взявся до роботи, щойно почув про пожежу. “Вчора силами МЧС гасили, я їм дзвонив, бо наша машина була зайнята, не було шофера. А нині вже ми догашуємо. То ж за день не погасиш його”, – пояснив директор підприємства з вивезення сміття Василь Шопа. Чоловік каже, цьому стихійному звалищу вже більше десяти років.

Він хотів його узаконити й облаштувати, але не вистачило грошей. Вивезення сміття сільським родинам обходиться у п’ять гривень за місяць. Натомість люди, готові платити більше, але щоби відходи сортували і вивозили на впорядковані звалища. Інакше – кажуть – носитимуть непотріб під вікна чиновників.

tsn.ua