22 дітей біженців звернулися із заявами про захист до міграційної служби на Закарпатті
У липні цього року спільним наказом МВС, Міністерства соціальної політики України, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Міністерства охорони здоров’я, Адміністрації Державної прикордонної служби України затверджено Інструкцію про взаємодію органів виконавчої влади в роботі з дітьми, розлученими із сім’єю, які не є громадянами України і звернулися до компетентних органів із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту. Як на практиці реалізуються вимоги цього документа обговорювали учора в Ужгороді на міжвідомчій нараді.
Йшлося, зокрема, про принципи взаємодії при передачі виявлених прикордонниками або міліцією дітей, розлучених з сім’ями, які заявили про намір бути визнаними біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, підрозділам міграційної служби та органам опіки і піклування.
Так, минулого року до Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області з заявами про захист звернулося 10 дітей, розлучених з сім’ями. За вісім місяців цього року – 22. Одну дитину з Сомалі визнано конвенційним біженцем. Статус осіб, які потребують додаткового захисту, отримали 3 дітей без супроводу з Афганістану та 1 – із Сомалі.
Обговорювалися і проблемні моменти розміщення таких дітей у відповідні дитячі заклади до вирішення питання щодо їх статусу та подальшого перебування в Україні.
Як зазначили представники прикордонної служби, досить поширеною є практика надання нелегальним мігрантом неправдивих відомостей про свій вік, аби уникнути відповідальності та видворення. Однак провести відповідну медичну експертизу можна лише за згодою самого мігранта.
За підсумками наради прийнято рішення підготувати пропозиції щодо вдосконалення Інструкції про взаємодію органів виконавчої влади в роботі з дітьми, розлученими із сім’єю, які не є громадянами України і звернулися до компетентних органів із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та обговорити їх на черговій розширеній міжвідомчій нараді з питань біженців та притулку за участю представників УВКБ ООН та представників органів виконавчої влади.
Про це повідомила Ольга Поштак, головний спеціаліст по зв’язках з громадськістю та ЗМІ ГУ ДМС України в Закарпатській області.