Сучасні жінки бояться стати страшними, а чоловіки – втратити роботу

З розвитком цивілізації людства розвиваються нові страхи. За словами провідних психологів, нещодавно з’явилися нові страхи і фобії, які раніше були представлені досить мало.

Так, у жінок розвинувся страх не відповідати якимось канонам краси. І це невдоволення своєю зовнішністю (дисморофобія) дійсно може призвести до серйозних неврозів. Ця фобія властива і зіркам, наприклад, маніакальною зацикленістю на своїх обличчях страждають Мадонна і Шер.

А Памела Андерсон може зомліти при вигляді свого відображення. У сучасних чоловіків переважають статусні фобії – страх втратити роботу, опинитися на менш крутий машині, ніж старий знайомий.

У топ нових страхів потрапили: аутофобія (патологічна боязнь самотності, в ній зізналися більше 40 відсотків людей), аллодоксофобія (страх людини перед думкою оточуючих, на неї страждають 36 відсотків опитаних), амаксофобія (нав’язливий страх колісного транспорту, майже третина автомобілістів переживають стрес або хвилюються перед поїздкою або вже в процесі водіння) та белонофобія (боязнь гострих предметів).

Крім того, людство все більше боїться курей і курчат, ходити пішки, почати заїкатися і бути смішним. Але основними страхами, як і багато років тому, для людей залишаються агорофобія (боязнь великих просторів), еритрофобія (боязнь почервоніти на людях), нозо – або мізофобія (боязнь підхопити хворобу в громадських місцях).

tsn.ua