Ужгородську “рекордну” крамницю прикрашають 14 скляних панно

Ужгородська сувенірна крамничка потрапила до Книги рекордів України за унікальне авторське оздоблення.

Її власники – двоє місцевих митців, отримали дипломи у категорії «Мистецтво» за унікальне авторське оздоблення. У каркас дерев’яної будівлі вони вмонтували понад півсотні оригінальних керамічно-скляних панно. 45-річна Людмила Кучеренко виготовила їх за власною технологією.

На 14 великих панно, що в нижній частині будівлі, – різнобарвні квіти. Формою вони нагадують символ Закарпаття – едельвейс. На 40 мініатюрних витворах – народні візерунки. Кожне панно – оригінальне.
«Це керамічна основа, скло, трошки емалі, глазурі і контур металевий. У цих квіточках закладені елементи народного мистецтва – писанки, вишивки», – каже майстриня Людмила Кучеренко.

У своїх роботах мисткиня поєднала міську архітектуру і культуру села. Сувенірна крамничка стоїть поряд із середньовічним Ужгородським замком та етнографічним музеєм. Розмістити її тут Людмила Кучеренко надумала ще кілька років тому. З чоловіком – художником Сергієм Чирським довго малювали ескізи і працювали над проектом. Бо мріяли створити справжній витвір мистецтва. Туристи у захваті. Кажуть: крамничка сама як сувенір.

Накрили унікальну споруду гонтом – невеликими дерев’яними дощечками. З таких на Закарпатті робили покрівлю в давнину. Митці не припиняють експериментувати з крамничкою. На одній із поки що порожніх стін планують встановити древні герби Закарпаття з кераміки і скла.

 Джерело:  ICTV