Мукачівські депутати відмовилися передати колишній військовий аеродром Міністерству оборони
28 листопада, на сесії Мукачівської міської ради було подано на голосування рішення «Про відмову у наданні згоди на передачу майна комунальної власності територіальної громади м. Мукачево в державну власність (до сфери управління Міністерства оборони України)». Його підтримала більшість депутатів.
Це питання викликало дуже великий резонанс серед присутніх. Мукачівських депутатів обурив ультимативний лист міністерства оборони.
Водночас, перед присутніми виступив заступник начальника генерального штабу генерал-майор Віктор Безпальчук. За його словами Міністерство оборони лише пропонує допомогу в будівництві аеропорту – з метою нечастого використання його для посадки військових літаків.
До слова, саме таку версію озвучив вчора на засіданні Кабінету Міністрів Борис Колесніков, як план відновлення аеродрому в Мукачеві.
«Позиція Міністерства оборони, заключається в тому, що ми бачимо аеропорт у спільному використанні… Ми ні в якому разі не претендуємо ні на власність цього комунального підприємства, ні на територію, ні на землю, – запевнив депутатів Віктор Безпальчук, який прибув сьогодні до Мукачева. – Ми не передбачаємо тут постійного перебування винищувачів, бомбардувальної авіації та іншого… Міністерство оборони може запропонувати розпочати будівництво злітної смуги з наявними матеріальними ресурсами». За словами військового, у Міністерства начебто вже є в наявності і плити для аеродрому, і люди, які можуть розпочати роботу.
Водночас, мер міста Золтан Ленд’єл процитував згаданий лист, який надіслало міністерство оборони, положення якого суттєво різняться від сказаного Віктором Безпальчуком:
«Шановний Золтан Золтанович, на виконання вимог, розпорядження Кабінету міністрів від 10 травня 1990 року за номером 378, Міністерством оборони України передано майновий комплекс військового містечка №91А по вулиці Берегівська 93, Мукачеву у спільну власність територіальної громади…
На сьогодні у Міністерстві оборони України, виникла нагальна потреба у використанні затрачених фондів для потреб збройних сил України.
З метою ініціювання порушено питання та підготовки відповідного рішення, Кабінету Міністрів України, прошу надати згоду (рішення сесії) на передачу майнового комплексу колишнього військового містечка з комунальної у державну власність».
Відтак, народні депутати відмовили у передачі аеродрому міністерству, водночас створивши спеціальну комісію, яка ще глибше розгляне дане питання. До цього рішення долучився і представник збройних сил України.
Також було пролито світло на блокуванні доступу до території аеродрому з боку військових:
«Мукачівський аеропорт, напевно, не мав усі документи право власності, і міністерство дало доручення його охороняти. Я би не хотів робити з цього політику, там і до сьогодні є військові…. Я вважаю, це рейдерський підхід. Сьогодні матеріали вже у обласного прокурора, який розглядає законність їхнього перебування…ми не будемо у це втручатися», – розповів Золтан Золтанович.
Довідково: у міській раді Мукачева вже розроблено кілька інвестиційних проектів розбудови колишнього військового аеродрому. За словами міського голови, місто перебуває у постійному пошуку інвесторів для реалізації цього проекту саме як цивільного, а не військового об’єкту.
Іван Романчук, Мукачево.net