Заробітки на гривневих депозитах обваляться до 15%

Доходи з депозитів як гривневих так і валютних вже у наступному році будуть знижуватись аж до 15%, вважають експерти.

Зокрема старший радник “Альфа-банку” (Україна) Роман Шпек прогнозує, що Дохідність гривневих вкладів поступово знизиться до 15-17% з нинішніх 17-23%, пише “Дзеркало тижня” http://news.dt.ua

“Я не думаю, що зараз дуже різко впадуть ставки. Місяці за чотири ми впораємося”, — додав у цьому контексті голова правління “Банку “Фінанси та кредит” Володимир Хливнюк.

У свою чергу глава комітету з питань регуляторної політики і нагляду НАБУ, заступник глави правління “ПУМБ” Артур Загородніков також висловив думку, що в 2013 році процентні ставки по депозитах у гривні (як й іноземній валюті) будуть поступово знижуватися.

“Тому є декілька чітких передумов, які ми сьогодні всі спостерігаємо. По-перше, це завершення основних політичних баталій. По-друге, це поступова стабілізація міжбанківського ринку. Далі слід враховувати, що банки починають реалізацію своїх стратегій на 2013 р. і ці стратегії передбачають розвиток кредитування. Не можна не відзначити і цілеспрямовану роботу Національного банку з підтримки ліквідності комерційних банків”, — зауважив експерт.

Фахівці також додають, що наразі населення орієнтується при виборі банку для відкриття депозитів переважно на відсоткові ставки. Але, за словами експертів, високі відсотки зазвичай свідчать про нестабільність фінустанови.

http://tsn.ua