Закарпатські “лісові” чиновники кажуть, що твердження про надмірний експорт лісу-кругляка є безпідставним
Принаймні, так стверджує прес-служба Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства
“Останнім часом в інтернет-виданнях з’являються публікації про масовий вивіз деревини на експорт по Закарпатській області. Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства ознайомилося із зверненням підприємців Міжгірського району до керівництва Закарпатської ОДА та Міністерства економіки України щодо масового вивозу державними лісогосподарськими підприємствами круглого лісу за кордон і вважає його необ’єктивним”, – йдеться у повідомленні прес-служби.
“За даними річної звітності підприємства обласного управління зорієнтовані на внутрішній ринок, оскільки реалізовано деревини в круглому виді на внутрішній ринок 907,4 тис.кбм (91,6%) і тільки 82,8 тис.кбм (8,4%) – на експорт.
Зокрема, державним підприємством «Міжгірське лісове господарство» реалізовано за 2012 р. 80,9 тис.кбм (річний обсяг заготівлі – 83,2 тис.кбм), з яких реалізовано на внутрішній ринок 76,6 тис.кбм (94,7%) та ще менше середньообласного показника на експорт (4,3 тис.кбм, відповідно 5,3%).
Наказом Державного комітету лісового господарства України №42 від 19.02.2007 року «Щодо вдосконалення механізму продажу необробленої деревини» встановлено єдиний порядок реалізації лісопродукції на внутрішньому ринку – через аукціонні торги. Крім того, політика Державного агентства лісових ресурсів України зорієнтована на максимальний продаж деревини через аукціонні торги з метою прозорості ринку лісопродукції.З виставленої лісопродукції на аукціонні торги державним підприємством «Міжгірське ЛГ» продано тільки близько 80% деревини.Таким чином, твердження підприємців лісопереробної галузі про незадовільний стан переробної галузі через експорт лісопродукції є безпідставним.Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства формує умови прозорого ринку лісопродукції, шляхом проведення аукціонних торгів ще з 2003 року. Ми зацікавлені в тісній співпраці з деревообробними підприємствами для забезпечення їх сировиною та запрошуємо активно брати участь в аукціонних торгах 2013 року”, – повідомляє прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.