Закарпатським дітям влаштували екскурсію на кордоні

Екскурсію на митницю наші діти чекають з особливим нетерпінням, адже для багатьох з них це перше знайомство з такою цікавою і відповідальною роботою.

Тим більше, що під час екскурсії митники відкривають справжні секрети своєї роботи. Традиційно подорожі на кордон ми спільно з Чопською митницею присвячуємо Міжнародному дню захисту дітей. І традиційно наші випускники відвідують україно-словацький кордон у міжнародному пункті пропуску «Ужгород».

Першим школярів зустрів керівник Чопської митниці Міндоходів України Олександр Похилько, який щиро привітав випускників із успішним завершенням останнього навчального року, побажав їм визначитись із майбутньою професією в житті, серед яких можлива служба в митних органах. Для цього він запропонував ознайомитися з роботою інспекторів, поринути у їх буденну справу, яка полягає не лише у пропуску товарів, боротьбі з контрабандою та виявленні інших правопорушень, а й у наповненні державної скарбниці мільйонними перерахуваннями.

Начальник митного поста «Ужгород» Олександр Андрійчук продовжив екскурсію на пасажирському напрямку. Серед корисної інформації – кількість товару дозволений для переміщення через кордон та на яку суму; що означає вибір «зеленого» або «червоного» коридорів; яку кількість валюти дозволяється не декларувати, а яку – обов’язково. Також митники продемонстрували учням роботу технічного засобу митного контролю «бастер», який визначає прихований товар в авто. А за допомогою ендоскопа можна проникнути у важкодоступні місця автівок.

На вантажному терміналі Олександр Андрійчук розповів школярам про процедури пропуску вантажівок з товарами у режимах експорт та імпорт через митний кордон України.

«Спочатку вантажівка зважується на автомобільних вагах для звірки у товаросупровідних документах відомостей про загальну вагу вантажу. Далі проводяться необхідні процедури контролю товарів, які, при необхідності, повністю вивантажують для ретельної перевірки їх фактичної кількості, вартості та асортименту, – демонструє керівник поста у боксі поглибленого огляду на прикладі однієї вантажівки з товаром. – Адже нерідко трапляються випадки, коли недобросовісні водії завозять набагато більше товару, ніж декларують, або інший товар, за який потрібно сплати більше податків і зборів. Відносно таких ділків ми складаємо протоколи, прихований від митного контролю товар та транспортний засіб вилучаємо, а після судових рішень порушники ще й сплачують штрафні санкції», – констатував О.Андрійчук.

Найбільше захоплення у юнаків та дівчат викликало знайомство з собакою-пошуківцем. Досвідчений кінолог продемонстрував перевірку вантажівки на виявлення наркотичних та інших заборонених законодавством предметів.

Насамкінець екскурсії учні із задоволенням ділилися між собою враженнями, а кілька дівчат та хлопців поділилися, що після успішного складання державних екзаменів та тестів вони підуть вчитися на митників.

Джерело: Інна Родович, вчитель Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів

Comments are closed.