На Закарпатті знешкодили боєприпаси часів Великої Вітчизняної війни
5 липня групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС у Закарпатській області було знешкоджено шість гранат типу РГ-42 та 100 набоїв часів Великої Вітчизняної війни.
Дані боєприпаси були виявлені мешканцем с. Ратівці Ужгородського району під час проведення земляних робіт.
Окрім вилучення боєприпасів також було здійснено контрольну перевірку місцевості на предмет виявлення інших вибухонебезпечних предметів.
Всі піротехнічні засоби було того ж дня знищено на військовому полігоні, що поблизу с. Оріховиця Ужгородського району.
З настанням теплої пори року, коли в розпалі земляні роботи під час яких виявляються вибухонебезпечні предмети, починається своєрідний апогей “боєприпасної” проблеми для піротехніків Аварійно-рятувального загону спеціального призначення (АРЗ СП). Так, за офіційною статистикою з початку 2013 року (станом на 8 липня) групою піротехнічних робіт АРЗ СП було знищено:
артилерійські снаряди – 25 од.;
мінометні міни – 47 од.;
гранати – 12 од.;
набої – 100 од.
Управління ДСНС України у Закарпатській області в черговий раз нагадує краянам та гостям Закарпаття основні правила поводження при виявлені вибухонебезпечної знахідки.
При виявленні предмету, зовнішньо схожого на вибухонебезпечний, до нього не можна навіть доторкатися – це дуже небезпечно.
Категорично забороняється: брати їх в руки, наносити по ним будь-які удари, намагатися їх розібрати, переносити чи перекочувати з місця на місце, кидати в багаття чи розкладати його неподалік, збирати й здавати їх в якості металобрухту. Передусім, потрібно обгородити місцезнаходження ВНП й нікого до нього не допускати. Для цього організувати за допомогою місцевих жителів чергування до прибуття представників органів влади. Для облаштування огородження можна використати різноманітні матеріали, що знаходяться під рукою (жердини, палиці, мотузки, проволоку, шматки матеріалу, каміння, ґрунт й інші).
Негайно повідомити про небезпечну знахідку по телефону «101» рятувальну службу або органи влади чи міліцію.
Пам’ятайте, що небезпечні знахідки вилучаються та знешкоджуються в спеціально відведених місцях лише відповідно підготовленими фахівцями-піротехніками.
ТУ МНС у Закарпатській області