На Закарпатті наглядова комісія Європи незабаром проведе міжнародну сертифікацію лісу

Спеціальне обладнання, що допомагає лісівникам наглядати за лісом, встановлено у Рахівському районі. Про це під час брифінгу журналістам розповів начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Ігор Фізик.

Допомагає боротись із контрабандою і коупцією у сфері торгівлі деревиною допомагає також маркування деревини :

– Такі заходи роблять ринок лісопродукції більш прозорим, допомагає збільшити обсяг виробництва вітчизняної лісопродукції. Наводимо лад, передусім, у своїй структурі. Півроку тому у автівках лісників встановлено GPS-системи, які допомагають відстежувати рух та місце перебування працівників. Якщо ж замість заявленого патрулювання людина поїхала в іншому напрямку та дві години простояла десь в лісі, то зрозуміло, що така особа не може працювати на такій відповідальній посаді, – розповів Ігор Фізик.

Окрім того, заплановано закупівлю повітряно-трелювальних установок усіма держлісгоспами. Зокрема, до кінця року будуть придбанні дві повітряно-трелювальні установки для ДП «Мукачівське ЛГ» та ДП «Рахівське ЛДГ».

Закарпаття – один із перших регіонів України, де проводиться міжнародна сертифікація лісів. Зараз область теж готується до відвідин наглядової комісії Європи, що повинна провести сертифікацію.

Проблемою за закарпатських лісівників наразі є всихання смерекових насаджень:

– Такий процес спостерігається і у лісах Львівщини, Франківщини, Буковини. Однією з причин цього є зміна клімату. Температура щорічно зростає і дерева уже ростуть не в своєму ареалі. Боремося з цим процесом шляхом творення змішаних насаджень, – розповів головний лісівник краю.

Розповів Ігор Фізик і про продаж деревини. Реалізація необробленої деревини здійснюється через аукціони на біржі. Цьогоріч досягнуто рівня продажу понад 84 % лісопродукції виставленої на аукціон та виконання поставок згідно аукціоних угод на 113 %. При реалізації у 2011 р. 80% лісопродукції виставленої на аукціон та виконання поставки на 81 %. Експорт деревини здійснюється до Словаччини, Румунії та Угорщини.

Прес-центр Закарпатської ОДА

Comments are closed.