Студенти Київського національного університету театру кіно і телебачення показали свою виставу в Ужгороді

Днями на сцені Ужгородського коледжу культури і мистецтв відбувся спектакль за п’єсою Маріуса фон Маєнбурга “Бридкий” у виконанні студентів Київського національного університету театру кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого.
Постановка, сценографія і музичне рішення – Валентина Сотніченко, ролі грали студенти Владислав Писаренко, Віталій Ажнов, Вероніка Літкевич, Олександр Соколов. Керівник театру Едуард Митницький.

Тема спектаклю цікава й актуальна нині, в епоху науково-технічного прогресу та глобалізації світу, коли втрачаються особливості різних етнічних культур, активно проходять процеси асиміляції та уніфікації, що відображається на формувані особистості людини. Автор спонукає глядача до роздумів про те, що є сутністю людини в сучасному капіталістичному світі, що таке успіх і якою мірою він залежить від зовнішнього вигляду людини. У спектаклі йдеться про співвідношення таких філософських категорій як “форма” і “зміст”, про те, що є визначальним, і як форма впливає на зміст. Письменник наштовхує нас на думку, що сутність особистості, її зміст визначає не зовнішність, або форма, а щось інше, нематеріальне, духовне. Життєвий успіх, щастя, визначає сутність особистості. Вважає, що кожна людина є гарною, коли її лице облагороджує її багатий духовний світ, коли вона розумна, добра, справедлива, сповнена любові до Світу. Всевишній за своїм задумом створив нас різними за подобою, але сутність людини майже однакова й залишається незмінною вже не одне тисячоліття. А тому дбати потрібно не стільки про тіло, як про душу. Автор закликає нас бути самими собою, ні за яких обставин не втрачати відчуття своєї неповторності.

 

 

 

 

 

 

 

Молодий талановитий ужгородський письменник, драматург Олександ Гаврош, який був присутній на спектаклі, високо оцінив професійну майстерність молодих акторів, режисуру. Він відзначив, що п’єса дуже на часі, адже торкається проблеми буття, впливу суспільства на особистість та необхідності збереження свого власного “Я” в цьому складному глобалізованому світі.

Молоді актори, студенти університету, приїхали в Ужгород і дали спектакль на запрошення директора Ужгородського коледжу культури і мистецтв Наталіїї Шетелі. П’єса справила сильне і незабутнє враження на глядачів і викликала шквал оплесків.

http://zakarpattya.net.ua