Порошенка може спіткати доля Королевської – політолог

Головна проблема Петра Порошенка на президентських виборах цього року – втриматися хоча б на тому рівні підтримки, який у нього наразі є. Таку думку висловив у вівторок доктор історичних наук, професор УжНУ, політолог Сергій Федака на прес-конференції, організованій Ужгородським прес-клубом.

«Порошенко взяв хороший старт, підвищило рейтинг і рішення Кличка про його підтримку. Але Порошенко матиме ту ж проблему, з якою зіткнулася на минулих виборах партія Наталії Королевської. Тобто основним завданням є зберегти стартовий рейтинг. А це залежатиме від того, як проводитимуть агітаційну кампанію, тож слід думати, на скільки варто виходити на телеекрани, засвічувати себе в «польових» діях.  Це залежить і від команди, і від керівника виборчої кампанії тощо. Стартовий рейтинг ще не гарантує перемогу.

На запитання про те, як відобразиться на рейтингу Порошенка публічна підтримка його кандидатури одіозними олігархами Дмитром Фірташем та Сергієм Льовочкином, Сергій Федака відповів, що підтримка кандидатів олігархами – одне із вічних українських питань. Кампанія показує, що великий бізнес і політика в Україні й надалі тісно пов’язані. Хоча в суспільстві побутує думка про те, що заможна людина при владі це позитив, мовляв, багатий не буде красти. Разом з тим, ми бачимо, що Янукович та його команда повністю перекреслили принцип «Хто набрався, вже не братиме», тому сподіватися на це не варто.

Загалом, на думку політолога, змагатися за призові місця на виборах будуть, всього 4 кандидати: Тимошенко, Порошенко, Тігіпко та Добкін.

Щодо Юлії Тимошенко, то її політична сила стала базовою для формування перехідної влади. Уряд наразі змушений вживати непопулярні дії, щоб втримати країну від економічного краху, а це, відповідно, буде відображатися й на іміджі Тимошенко.

Що стосується Сергія Тігіпка – він має унікальне завдання – чітко сформулювати «індустріальні цінності», щоб стати кандидатом для східняків. Він наразі бореться за вихід у другий тур і це достойна мета, яка теоретично досяжна.

Більш проблемна ситуація у Михайла Добкіна – кандидата від Партії регіонів, яка переживає складні часи, процеси розвалу. Крім того Добкін має особисті іміджеві проблеми.

Таким чином, решта кандидатів так чи інакше підлаштовуватимуть власну кампанію під цих 4 фаворитів.

Зі свого боку викладач кафедри політології та державного управління УжНУ, соціолог Маріанна Колодій зауважила, що соціологам досить важко працювати, оскільки у респондентів, яких вони опитують, немає чітко сформованого громадського інтересу щодо того, хто ж повинен бути президентом. Є багато потреб, вимог до потенційного переможця виборів, але хто це повинен бути – бачення ще немає. Тому уподобання різко змінюватимуться. Чіткого рейтингу наразі ні в кого з кандидатів немає, вони його як здобуватимуть, так і втрачатимуть у ході виборчої кампанії.

Зрештою, всі погодилися з тим, що з великою долею вірогідності можна прогнозувати тільки те, що у другому турі найімовірніше матимемо прізвища, що закінчуються на «-ко».

https://zakarpatpost.net

Comments are closed.