Закарпатська прокуратура зловила у свої руки “Ласточку”

Прокуратура Закарпаття вимагає стягнути 2,9 млн грн з підприємства, яке не виконало зобов`язання перед Аграрним фондом.

Прокуратура області звернулася із відповідним позовом до суду, а також просить для його забезпечення накласти арешт на всі рахунки ПСП «Ласточка».

«Торік, між Аграрним фондом та приватним сільськогосподарським підприємством «Ласточка» було укладено форвардний біржовий контракт, за яким вказане підприємство зобов’язувалось до 1 грудня 2013 року передати Аграрному фонду зерно у кількості 2 тис. тонн загальною вартістю 3,6 млн. грн., із поставкою на франко-склад ПАТ «Берегівський КХП», – пояснює ситуацію начальник відділу захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави Мирослава Меренич.

Аграрний фонд виконав свої зобов`язання і перевів на рахунок ПСП «Ласточка» авансовий платіж у розмірі 50% вартості зерна у сумі 1,8 млн. грн.

Натомість, ПСП «Ласточка» не поспішало виконувати взяті на себе зобов’язання щодо поставки товару, і, незважаючи на неодноразові листи Аграрного фонду з вимогою повернення коштів, пшеницю так і не поставило і гроші також не повернуло. Таким чином, ПСП «Ласточка», грубо порушено умови форвардного біржового контракту на закупівлю Аграрним фондом зерна, у зв’язку з чим завдано значної шкоди інтересам держави.

Відтак, «Ласточці» нараховано штрафні санкції за прострочення виконання зобов’язання та пеню за прострочення грошового зобов’язання, яка становить майже 12 тис.грн., а також суму боргу за користування коштами – понад 244 тис. грн. Таким чином, загальна сума заборгованості за вказаною угодою наразі складає майже 2,9 млн грн. грн.

Враховуючи, що неповернення коштів Аграрному фонду і фактично до бюджету завдає істотної шкоди інтересам держави, що в свою чергу, позбавляє можливості в повній мірі фінансувати видатки визначені Законом України «Про державний бюджет України», позбавляє можливості у повній мірі фінансувати соціально-культурні програми, своєчасно виплачувати заробітну плату, а також те, що Аграрний фонд є державною бюджетною установою, а тому необхідність захисту покладає на прокурора обов’язок представництва інтересів держави в суді.

Крім цього, невиконання приватним сільськогосподарським підприємством «Ласточка» умов контракту, призводить до ненадходження коштів до державного бюджету і тягне за собою порушення економічних інтересів держави – прокуратура Закарпатської області обґрунтовано звертається саме в інтересах держави з метою запобігання виникнення дебіторської бюджетної заборгованості і просить суд накласти арешт на рахунки вказаного підприємства для забезпечення вказаного позову.

Прес-служба прокуратури Закарпатської області