Справа проти Юлії Тимошенко за «кіотські гроші» закрита за відсутністю складу злочину
Генеральна прокуратура закрила кримінальну справу проти екс-прем’єра Юлії Тимошенко за начебто витрачання «кіотських грошей».
Нещодавно на прес-конференції Голова Державної казначейської служби Тетяна Слюз прокоментувала рух цих коштів від 2009 року до нинішнього часу.
«Уряд Юлії Тимошенко ніколи не витрачав «кіотські гроші» на будь-які цілі, вони в повному обсязі на спецрахунках були передані уряду Януковича, а справа проти Юлії Тимошенко є повністю сфальшованою і закрита Генеральною прокуратурою через відсутність будь-яких порушень з боку Юлії Тимошенко», – заявила Слюз.
Вона наголосила, що «кримінальна справа проти Юлії Тимошенко була закрита за відсутністю складу злочину.
«Це була повністю сфальшована справа проти основного політичного конкурента, це були свого роду як заходи по нейтралізації всіх опонентів Януковича-Азарова. Це були виключно політичні репресії проти політичного конкурента, репресії Януковича проти Юлії Тимошенко. Це була мильна бульбашка, яка розсипалася»,- зазначила вона.
Тетяна Слюз також нагадала, що будучи народним депутатом, вона з’ясовувала ситуацію щодо «кіотських грошей» і наголосила, що в казначейській служби і в правоохоронних органах, є документи, що ці кошти лишались на рахунках від часу надходження по відставки уряду Тимошенко.
Головний казначей пояснила, що від часу надходження у 2009 до квітня 2010 урядом Юлії Тимошенко не було використано жодної копійки «кіотських грошей».
«Всі кошти, які надійшли у 2009 році, так звані кіотські гроші – 320 мільйонів євро, вони всі були на обліку і були передані новій владі Януковича-Азарова», – повідомила вона.
«Я хочу застерегти посадових осіб, як слідчих, так і при контролюючих органах, які фальшували справу проти Юлії Тимошенко. Вони всі мають відповісти, яким чином вони сфальшували відповідні акти і довідки, а яким чином були сфальшовані ці справи», – заявила Тетяна Слюз.
Тетяна Слюз також нагадала, що у 2010 році в Україну приїздила японська сторона, які засвідчили, що кіотські кошти – 290 мільйонів від Японії та 30 мільйонів від іспанської компанії – зберігаються на облікових рахунках, на які надійшли у 2009 році.
Головний казначей розповіла, що потім так звані «кіотські гроші» практично в повному обсязі витратила влада Януковича.
«Після цього ці кошти використовували для свого збагачення наближені до Януковича структури. Тому тут є велика відмінність від прем’єра Юлії Тимошенко, яка залучила ці кошти, і урядом Януковича-Азарова, який використав їх не за цільовим призначенням», – підкреслила Тетяна Слюз.