12 серпня – цей день в історії України та світу
Найцікавіші факти і дні народження найбільш неординарних особистостей, які залишили свій слід в історії України і світу.
1323 – Новгород і Швеція після затяжної тридцятирічної війни уклали Ореховський мир.
1896 – в США (Аляска) на річці Клондайк знайдена золота жила (у наш час слово клондайк стало прозивним і позначає нечуване багатство, яким потрібно заволодіти).
1898 – США приєднують Гавайські острови.
1919 – об’єднані армії УНР почали наступ на радянсько-українському фронті.
1950 – Міністерство оборони США випустило керівництво як треба захищатися від ядерної атаки, це змусило населення масово будувати підземні бункери (на дану тему в Голлівуді вийшло кілька комедійних фільмів).
1960 – у штаті Флорида (США) з мису Канаверал був запущений перший телекомунікаційний супутник – Echo One.
1991 – в Англії заборонено вигул бійцівських собак без намордників, їх розведення і продаж (довгий час в Британії були популярні підпільні собачі бої, також доведено, що бійцівські собаки без намордника небезпечні для людей).
1994 – у кінопрокат США надходить фільм “Природжені вбивці” культового режисера Олівера Стоуна (у фільмі зображений цинізм ЗМІ, насильство в сім’ї, використані незвичайні прийоми зйомки).
1999 – в Україну вирішено закрити всі витверезники (дане приміщення раніше називалося “Притулок для сп’янілих”, втім в наш час всіх п’яних забирають у відділення міліції).
2000 – жахлива катастрофа у складі Північного флоту Росії: у Баренцевому морі атомний підводний човен “Курськ” затонув на глибині 108 метрів в результаті катастрофи, офіційна версія вибух торпеди (втім зважаючи на цілковиту секретність істинні причини з’ясувати не представляється можливим).
12 серпня народились:
1681 – російський мореплавець Вітус Берінг (у його честь названа Берингова протока, яку він власне і відкрив).
1774 – англійський поет-романтик Роберт Сауті (написав знамениту казку “Три ведмеді”, яку для російських читачів адаптував Лев Толстой).
1822 – німецький астроном Генріх Луї д’Арре (відкрив планету Нептун).
1887 – австрійський фізик Ервін Шредінгер (вважається одним із засновників квантової механіки, був учасником багатьох академій наук світу, володар Нобелівської премії).
1904 – спадкоємець російського трону Цесаревич Олексій (єдиний син імператора Миколи II, був розстріляний 17 липня 1918 разом з батьками, сестрами і слугами).
1926 – американський кіноактор і режисер Джон Дерек (також був успішним фотографом для журналу “Playboy”).
1930 – американський мільярдер, філантроп Джордж Сорос (прославився своїми фінансовими спекуляціями, але все в рамках закону).
1943 – російський оперний співак Леонід Сметанников (перший виконавець знаменитої пісні “День Перемоги”).
1969 – англійська поп/фолк-співачка Таніта Тікарам (зберігає репутацію однієї з найпоетичніших і загадкових поп-співачок).
1971 – американський тенісист, 14-разовий переможець турнірів Великого шолома, був першою ракеткою світу протягом 286 тижнів (на сьогоднішній день рекорд), Піт Сампрас.