Студентам УжНУ ніде жити
У гуртожитках бракує місця майбутним фахівцям.
Цьогоріч на філологічний факультет виділили тільки 50 місць у гуртожитку, з яких 4 – для хлопців. Це замало, бо заявок про потребу гуртожитку було аж 75. Тому й виникали деякі незручності, – повідомляє Медіацентр УжНУ.
Традиційно 26 серпня, о 9:00, відбулася зустріч-інструктаж зі студентами та їхніми батьками. Студентське самоврядування разом із заступником декана Оксаною Кузьмою відповідно до наказу поселяли студентів, які мають пільги, а потім за віддаленістю місця проживання. На жаль, не всі приїхали на поселення вчасно, адже проживають за межами області, тому виникали незручності, але їх удалося владнати. Всі заяви намагаються задовольнити.
Заступник декана філфаку Оксана Кузьма стверджує: “Поселення студентів – це динамічний процес, адже декому кімната не подобається – такі виселяються, або студенти-старшокурсники переводяться на заочну форму навчання, тоді з’являються вільні місця в гуртожитку, які пропонуємо іншим студентам-філологам”. Зазвичай усіх охочих закінчують поселяти у вересні. Тож треба набратися терпіння і чекати.
Незважаючи на довгу процедуру з документами, першачки все-таки оглядають свої кімнати. Студентка українського відділення Анжеліка Чернікіна з Черкащини дуже хотіла поселитися в гуртожиток, адже це важлива частина студентського життя. Перше знайомство з кімнатою не вразило, дівчина очікувала кращих умов. Проте Анжеліка не відмовилася від житла, планує зробити косметичний ремонт і облаштувати своє нове помешкання.
Менше пощастило ще одній студентці з Черкаської області. Анастасія Григор’єва не змогла побачити власну кімнату першого дня – чи то ключі загубили, чи то сусідки по кімнаті забрали. Але дівчина не розчаровується. Стверджує, що все було б добре, якби не великі черги.
З 27 серня до 29 серпня відбувається й поселення студентів 2–5 курсів на філологічному факультеті. Тут усе простіше: студенти повертаються до своїх облаштованих кімнаток.
До прикладу, нині четвертокурсник відділення журналістики Василь Третяк від вступу проживає в одній кімнаті. Каже, що також не був у захваті від першого ознайомлення з помешканням, але власними силами разом із сусідами зробили ремонт. Ця кімната, до речі, перемогла в конкурсі на кращу кімнату в гуртожитку минулого року. “Ванна теж не в найкращому вигляді. Була бруднюща – відмили, але її постійно топить. Цьогоріч плануємо відремонтувати і її” , – стверджує Василь.
Медіацентр УжНУ