Персона Форуму видавців у Львові: Тімоті Снайдер
Продовжуємо традиційну рубрику, в якій знайомимо з учасниками цьогорічного Міжнародного літературного фестивалю у Львові.
Сьогодні знайомимо вас з професором Єльського університету, фахівцем з історії сучасної Східної Європи (зокрема, України, Польщи, Росії), дослідником націоналізму, тоталітарізму та голокосту, дійсним членом НТШ-Америка – Тімоті Снайдером, котрий буде почесним гостем 21.Форуму видавців
Тімоті Девід Снайдер (Timothy David Snyder) народився 18 серпня 1969 року в Огайо. За плечима має дві освіти: в Браунському (1987 – 1991) та в Оксфордському університетах (1991 – 1995).
Автор багатьох наукових статей та праць, перекладених різними мовами світу. Найвідоміші монографії Т.Снайдера: «Криваві землі, перекладена дванадцятьма мовами світу, також – українською; «Червоний князь»; «Нариси із таємної війни»; «Перетворення націй»; «Націоналізм, марксизм і Сучасна Центральна Європа».
Т.Снайдер є співавтором книг «Сталінізм і Європа» і «Стіна навколо Заходу», а також розділів у колективних наукових виданнях і статей у фаховій та загальній періодичній літературі. У 2011 році пан Снайдер став лауреатом літературної премії «Книжка Ляйпцігу».
В цьому ж році українською мовою було перекладено дві праці автора: «Червоний князь» (пер. Павло Грицак) та «Криваві землі» (пер. Микола Климчук та Павло Грицак).
У 2012 році книжка «Криваві землі» отримала історичну премію імені Казімежа Мочарського та перекладено українською ще одну працю – «Перетворення нації». У 2013 році професор Снайдер був відзначений Бремською премією імені Ганни Арендт За Політичне Мислення за книжку «Криваві землі: Європа між Гітлером і Сталіним».
В одному з інтервʼю Тімоті Снайдер сказав: «Потрібно дозволити плюралізм. Бо якщо немає плюралізму, різних думок, то у вашу версію історії ніхто не повірить <…> і якщо ви хочете говорити чесно, треба показати всю картину». Саме ці слова є визначною рисою праць автора, адже його мета надати якомога ширшу картину історичних подій, подивитися на них під різним кутом і дати оцінку не тільки з власної точки зору.