Сьогодні закарпатці вшановують  архістратига Божого Михаїла

21 листопада православна та греко-католицька церкви відзначають  Собор Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних або, як  скорочено називають  в народі, день  Святого Михайла.

Згідно з прийнятою у християнстві небесною ієрархією, Михайло – один з архангелів, верховний воєначальник у космічній війні з ворогами Бога. Архангел Михайло зібравши військо благочестивих ангелів,  виступив на війну проти сатани та його ангелів. Підступний сатана,   який колись був найяснішим із небесних духів, за що він і був названий Люцифером,  не втримався і був скинутий разом зі своїм військом на землю.

У народній уяві архистратиг Михаїл – це мужній лицар, захисник, який перемагає всі темні сили на нашій землі. «Грім гримить – це Михаїл веде війну з чортами, – говорить народна легенда, – де б не заховався нечистий, а стріла архистратига знайде його скрізь».

 

Ім’я Михаїл, в перекладі з давньоєврейської означає «Хто як Бог», за переданням це були перші слова, які вимовив архангел Михаїл перед тим, як вступити у битву із сатаною.

Архістратига Михайла здавна називають ангелом-охоронцем усіх християн, а українці вважають його патроном столиці України – Києва. Сучасний герб міста, як і стародавній, оздоблений образом архістратига з мечем.

Народні прикмети говорять: з Михайла зима морози кує. Якщо в цей день випадає сніг, кажуть, що то Михайло приїхав на білому коні. Було доброю ознакою на врожай і здоров’я, якщо в цей день випадала хоч невеличка пороша. Це підтверджують і народні прислів’я та прикмети.

http://nedilya.net