Як закаратцям без перешкод потрапити за кордон на свята

І не затриматись у гостях в закарпатських митників

Починаючи з кінця листопада й протягом січня у Європі організовуються чимало святкових ярмарків, а в магазинах – розпродажі, різного роду акції та знижки. В зв’язку з цим багато як закарпатців, так і жителів інших областей нашої держави оберуть для перетину кордону найзахідніше Закарпаття, яке має 9 пунктів пропуску для автомобільного сполучення з такими країнами Європейського Союзу, як Угорщина, Словаччина та Румунія.

На цих митних пунктах пропуску функціонують «зелений» та «червоний» коридори. «Зелений коридор» призначений для громадян, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо їх ввезення. Проходження цим коридором звільняє громадян від заповнення митної декларації.

«Зелений коридор» громадяни мають право обрати, якщо вони переміщують:

1. Особисті речі:

– два мобільні телефони, одна відеокамера, один фотоапарат, два ноутбуки;
– спортивне спорядження;
– особисті прикраси, які були у користуванні;
– одяг, взуття, призначені виключно для власного користування;
– 500 мл туалетної води та/або 100 мл парфумів;
– інші товари для особистого користування.

2. Товари, загальна вартість яких не перевищує 500 євро, а вага 50 кг.

3. Готівку, яка не перевищує 10 000 євро (в еквіваленті) на одну особу.

4. Алкогольні напої: горілчані вироби (горілка, коньяк, віскі та інші) у кількості 1 л, вино — 2 л, пиво — 5 л;

5. Тютюнові вироби — 200 цигарок або 50 сигар чи 250 г тютюну (або 250 г цих виробів).

Водночас звертаємо увагу: алкогольні напої та тютюнові вироби незалежно від їх кількості не звільняються від оподаткування митними платежами, якщо особа, яка ввозить їх на митну територію України, була відсутня в Україні менш ніж 24 години.

6. Продукти харчування для власного споживання на суму, яка не перевищує 200 євро:

– в упаковці виробника (призначеній для роздрібної торгівлі) — 1 упаковка або загальною масою не більше ніж 2 кг кожного найменування;- без упаковки – до 2 кг кожного найменування;- неподільний продукт, готовий до безпосереднього вживання – 1 шт. кожного найменування.

7. Лікарські засоби у кількості, що не перевищує 5 упаковок кожного найменування на одну особу (крім тих, що містять наркотичні чи психотропні речовини) або що не перевищує зазначену в рецепті (наявному в особи), виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.

Проходження митного контролю по «червоному коридору» передбачає заповнення громадянами митної декларації, а у разі наявності товарів, які перевищують встановлені норми, – і сплату податків.«Червоний коридор» громадяни обирають у випадку, якщо вони переміщують:

1. Товари:

– загальна вартість яких перевищує 500 євро, а вага 50 кг (наземним транспортом);
– загальна вартість яких не перевищує 1000 євро та ввозяться частіше одного разу протягом однієї доби.

2. Готівку, яка перевищує 10000 євро (в еквіваленті) на одну особу;

3. Домашніх тварин за наявності оригіналів міжнародних ветеринарних сертифікатів країн, з яких походять ці тварини.

4. Якщо пасажир переміщує товари, загальна митна вартість яких не перевищує 500 євро (наземним шляхом) або 1000 євро (повітряним) та ввозяться особою, яка в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом однієї доби, або товари, загальна митна вартість яких від 500 до 10000 тис. євро (наземним шляхом) або 1000 до 10000 євро, то такі товари оподатковуються ввізним митом у розмірі 10% митної вартості, податком на додану вартість.

Якщо ж загальна митна вартість товарів перевищує 10000 євро, такі товари оподатковуються ввізним митом за повними ставками згідно з митним тарифом України, податком на додану вартість.

Податки нараховуються з розрахунку вартості товарів. Для цього пасажирам слід пред’явити посадовій особі митниці товарні чеки, ярлики та інші наявні цінові документи. Якщо такі документи відсутні, посадові особи митниці визначають митну вартість товарів на підставі цін на ідентичні або подібні товари.

Інформаційно-комунікаційний відділ головного управління Міндоходів у Закарпатській області