Закарпатські прикордонники віздзвітували про виконану роботу

Протягом поточного року охорона кордону на ділянці Чопського загону здійснювалась за посиленим варіантом, що, в першу чергу, було зумовлено наявністю загроз в сфері забезпечення національної безпеки. Динамічність обстановки на кордоні зумовлював потік незаконних мігрантів та протидія незаконному переміщенню через кордон підакцизних товарів. В пунктах пропуску через державний кордон основні зусилля «зелених беретів» були спрямовані на протидію незаконному переміщенню зброї та засобів терору, наркотичних речовин.

Порівняно з 2013 роком, у звітному періоді рівень активності незаконної міграції на ділянці Чопського загону знизився на 10 %. Підрозділами охорони кордону у взаємодії з представниками інших силових структур затримано 313 незаконних мігрантів. Самостійно та спільно з іншими правоохоронними органами у 324 випадках припинено незаконне переміщення товарів через кордон, в тому числі сигарет, на суму майже 26 мільйонів гривень (збільшення у 2 рази). Виявлено і припинено спроби переміщення до України 19 транспортних засобів, що були викрадені за кордоном (збільшення у 6,5 раз). Під час здійснення прикордонного контролю в пунктах пропуску через державний кордон пропущено 4 мільйони 150 тисяч осіб (+ 2%) і 1 мільйон 674 тисячі транспортних засобів (+ 7%). Виявлено 9 одиниць зброї (- 40%) та 78 боєприпасів (- 40%), майже 9500 грамів наркотичних речовин (+ 55%). Під час здійснення паспортного контролю інспекторами виявлено 6 підроблених, 10 чужих, 186 недійсних та 39 технічно несправних паспортних документів.

Через кордон не пропущено 650 осіб, ще у 368 випадках було виявлено порушення правил перебування іноземців в Україні. До адміністративної відповідальності притягнуто понад 820 осіб (- 23%), яких оштрафовано на суму понад 1 300 000 гривень (- 3%).

Крім того, персонал Чопського загону й надалі виконує завдання з посилення охорони східних рубежів України, а також здійснення режимних і контрольних заходів в зоні проведення АТО. З березня поточного року близько 450 військовослужбовців Чопського загону були залучені до проведення заходів антитерористичної операції в межах Донецької та Луганської областей. Нажаль, двом з наших колег не судилось повернутись додому живими. Ще восьмеро зазнали поранень.

Прес-служба Чопського прикордонного загону