15 січня – цей день в історії України та світу
Найцікавіші факти і дні народження найбільш неординарних особистостей, які залишили свій слід в історії України і світу.
1797 – Джон Етерінгтон з Лондона вперше в Англії почав продаж у своєму магазині нового типу головного убору – циліндра.
1892 – У газеті «Triangle» в місті Спрінґсфілд, штат Масачусетс, де виникла гра баскетбол, автор гри доктор Джеймс Нейсміт вперше опублікував 13 правил її проведення.
1907 – Доктор Лі де Форест запатентував трьохелектродну вакуумну трубку, пристрій, котрий дав змогу перетворити радіо на практично використовуваний пристрій передачі голосу та музики.
1919 – Після провалу збройного комуністичного повстання в Берліні, урядові війська схопили і без суду стратили ініціаторів повстання, засновників німецької Компартії 48-річних Карла Лібкнехта і Розу Люксембург.
1951 – Західнонімецький суд виніс вирок у справі Ільзе Кох, дружини коменданта концентраційного табору Бухенвальд, звинуваченої у знущаннях та вбивствах в’язнів і прозваної за свою надмірну жорстокість «бухенвальдською відьмою».
1970 – 28-річний полковник Муаммар Каддафі, котрий прийшов до влади в Лівії в результаті військового перевороту і повалення влади короля Ідріса, проголошений прем’єр-міністром країни.
1986 – У радянських газетах опубліковано заяву Генерального секретаря ЦК КПРС Михаила Горбачева, у якій проголошено «програму поетапної ліквідації до 2000 року всіх видів ядерних озброєнь».
1992 – Бернерс-Лі Тім, «батько World Wide Web», випустив веб-браузер – програму, яка дає можливість переглядати ресурси інтернету.
1992 – Європейська спільнота визнала незалежність Хорватії та Словенії, колишніх югославських республік, які перебували у федерації з 1918 року.
1992 – Президією Верховної Ради України затверджено музичну редакцію Державного гімну України, автором якої є Михайло Вербицький
1992 – Ямайка і Австрія визнали незалежність України.
1994 – У результаті проведеного в Туркменистані референдуму повноваження голови республіки Сапармурата Ніязова продовжені з п’яти до десяти років.
1994 – за нез’ясованих обставинах безвісти зник український політик Михайло Бойчишин.
15 січня народились:
1797 – Джон Етерінгтон з Лондона вперше в Англії почав продаж у своєму магазині нового типу головного убору – циліндра.
1622 – Мольєр, дійсне ім’я й прізвище Жан Батист Поклен, французький драматург, актор, театральний діяч.
1794 – Олександр Грибоєдов, російський письменник (“Горе від розуму”).
1850 – Міхай Емінеску, визначний румунський поет-романтик.
1850 – Софія Василівна Ковалевська, російський математик, письменниця й публіцистка.
1869 – Станіслав Висп’янський, польський поет, драматург, художник.
1891 – Осип Мандельштам, російський поет.
1917 – Євгеній Олексійович Лебедєв, актор театру й кіно, народний артист СРСР.
1918 – Гамаль Абдель Насер, другий президент Єгипту, Герой Радянського Союзу.
1929 – Мартін Лютер Кінг, лідер боротьби за цивільні права чорношкірих американців.
1945 – Максим Ісакович Дунаєвський, російський композитор (музика для к/ф ” Д’артаньян і три мушкетери”, “Діти капітана Гранта”).
1957 – Хосе Монтілья Аґілера, каталонський та іспанський політичний діяч, 128 Президент Жанаралітату (національного уряду) Каталонії.
1957 – Світлана Сорокіна, російська журналістка, телеведуча програм “600 секунд”, “Вісті”, “Герой дня”, “Основний інстинкт”.
1963 – Брюс Шнайер, найвідоміший американський криптограф.