На Закарпатті 85% тих, хто мав бути призваний до війська, поза межами області

Станом на 2 лютого на Закарпатті підлягало призову до у війська – близько 1550 осіб, вручено майже 1400 повісток військовозобов’язаним, прибули до військових комісаріатів – майже 1 тис. чоловік.

Про це під час брифінгу розповів Іван Васильцюн, обласний військовий комісар.

«Пройшли військово-лікарську комісію понад 600 осіб, з них визнані придатними – понад 300; майже 100 – визнані не придатними, інші направлені на додаткове медичне обстеження», – повідомив полковник.

«Не дивлячись на те, що значна частина військовозобов’язаних різними способами ухиляється від призову з мобілізації, добровільно зголосились для проходження військової служби 66 військовозобов’язаних, в тому числі 4 жінки-медики, 14 з них вже відправлено у війська», – зауважив військовий комісар облвійськкомату краю Іван Васильцюн.

Загалом Закарпаття виконало план першого етапу четвертої черги мобілізації на 20 %. Такий показник головний комісар краю пояснює значною кількість заробітчан в області. «Багато закарпатців виїхали на заробітки. 85% тих, хто мав бути призваний до війська, сьогодні поза межами області», – повідомив Іван Васильцюн.

Мукачівський військкомат (м. Мукачево та Мукачівський район) виконав план на 28%, військкомат, що включає в себе Іршавський та Виноградівський район, на 21%. Найнижчі показники у гірських районах. Там виконання планів становить 15 – 17%.

Призначено в команди для відправлення на військову службу близько 300 чоловік. Вже відправлено на військову службу за контрактом до навчальних центрів 178 осіб.

Серед причин невиконання завдання щодо оповіщення, призову та поставки військовозобов’язаних до військових частин, військовий комісар назвав, зокрема, відсутність значної кількості військовозобов’язаних за місцем проживання у зв’язку з виїздом на заробітки чи з метою уникнути мобілізації. Намагання значної частини військовозобов’язаних уникнути мобілізації через ухилення від отримання повісток (при оповіщені виходять члени родини і повідомляють про відсутність, взагалі не відкривають двері посильним). Пряма відмова окремих керівників підприємств, установ та організацій від оповіщення працівників. Затягування місцевими лікувальними закладами терміну проведення додаткового медичного обстеження. Тривалий термін надання медичних аналізів на туберкульоз, хворобу Боткіна та ВІЛ до військово-лікарських комісій військових комісаріатів.

«Задля покращення стану справ щодо виконання заходів мобілізації подано в розшук до органів внутрішніх справ матеріали на 1250 військовозобов’язаних», – підкреслив полковник.

Також на Закарпатті формується реєстр тих, хто в перший раз після вручення повістки ухилився від появи у військкоматі.

За словами головного військового комісара області Івана Васильцюна: «1801 особа подана у розшук в органи МВС. Порушено 9 кримінальних справ за відмову від повісток, неприбуття після проходження медкомісії тощо. 6 посадових осіб притягнуто до відповідальності за невиконання своїх обов’язків».

http://zik.ua