У Словаччині тривають Дні України

В словацькому місті Кошіце з 14 квітня розпочалися «Дні України». Сьогодні у рамках заходу проходить перший словацько-український бізнесовий форум «SUBF-2015», поєднаний з виставкою.

Їх організовує Східнословацька інвестиційна агенція (VIA) у співпраці із Словацькою агенцією з розвитку інвестицій і торгівлі (SARIO), Кошицьким самоврядним краєм, містом Кошице і українським партнером ТОВ «Кратос» (Кривий Ріг). Захід проходив під патронатом міського голови Кошіце Ріхарда Рашіго.

Всі основні заходи проводяться в «Культур-парку» – цілісному культурному комплексі, розташованому на території і в приміщеннях колишнього військового містечка.
Делегації Закарпатської області взяла активну участь у цих заходах та презентуватиме на форумі інвестиційних та експортно-імпортних можливостей Закарпаття. Складовою частиною словацько-українського бізнес-форуму буде виставка, на якій підприємства Словаччини та України матимуть змогу показати свої експортно-імпортні можливості.

Також на форумі будуть представлені доповіді щодо можливостей підприємництва та інвестування як у Словаччині, так і в Україні. Працюватимуть чотири секції: енергетика – з наголосом на відновлювальні джерела енергії; будівництво; інформаційні і комунікаційні технології; туристичний рух – учасники яких мають умови для взаємних зустрічей і налагодження контактів з потенційними партнерами.
Проведення цього форуму знайшла офіційну підтримку уряду України, зокрема Міністерства закордонних справ та Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
В понеділок відбулася зустріч представників урядових кіл Словацької Республіки та України. Участь в заході взяли міністр господарства Словацької Республіки Павол Павліс. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Словацькій Республіці Олег Гаваші, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Руслан Корж, голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, перший заступник голови облради Михайло Попович, заступник голова ОДА Михайло Рівіс, Ужгородський міський голова Віктор Погорєлов.
Опісля учасники перемовин взяли участь у відкритті словацько-українського бізнесового форуму «SUBF-2015».
Павол Павліс зазначив, що такий захід є визначним для розширення співпраці між нашими країнами. «Хочемо політичний діалог між нашими країнами посилити. В нас часті контакти на різноманітних рівнях. І вже через місяць Президент Словаччини відвідає Київ. Ми вважаємо Україну стратегічним партнером. Словаччина підтримує євроінтеграційні прагнення України. Для нас головне – стабілізація ситуація у вашій країні. У 2014 році наш товарообіг зменшився. Але віримо, що це тимчасові проблеми. Потенціал наших економік та традиція співпраці дає надію на кращий діалог», – зазначив міністр.

Руслан Корж подякував за підтримку українського народу зі сторони Словаччини. «Позиція нашої країни щодо руху у Європу – незмінні, попри складну ситуацію. Міністерство здійснює підготовку щодо започаткування зони вільної торгівлі з ЄС. Ми вже можемо нарощувати експорт. Нам необхідно впроваджувати нові стандарти якості продукції. Нині ми обороняємо свою країну, водночас проводимо реформи. Форум надає можливість представити нашим виробникам свою продукції. І ми будемо активно брати участь в заходах щодо просування експортерів України в ЄС», – констатував урядовець.
Ріхард Раші вважає, що Кошіце, як найбільше місто Східної Словаччини є містком для співпраці наших країн. «Ми раді, що дні України проходять в нашому місті. Ми хочемо використати потенціал нашого міста у цій співпраці.

Тут можливо встановити нові контакти. Нові контракти та нові представництва будуть відкриті в Кошіцах і це завдяки подібним форумам», – резюмував міський голова.
Володимир Чубірко констатує, що Закарпаття по праву вважається західними воротами Української держави, адже займає унікальне геополітичне положення, межуючи одразу з чотирма державами Євросоюзу.

«Розуміючи, що маємо всі передумови, аби стати центром транскордонних і міжрегіональних українсько-європейських зв’язків, обласна влада докладає всі зусилля для налагодження нових і розвитку діючих транскордонних зв’язків, залучення іноземних інвестицій в закарпатську економіку, розширення співробітництва із країнами Євросоюзу і передусім – нашими найближчими сусідами. Зазначу, що на сьогодні наш край має підписані угоди про співробітництво із чотирнадцятьма регіонами країн Євросоюзу, зокрема і з Кошицьким та Пряшівським самоврядними краями Словаччини. Наша співпраця зі словацькими прикордонними регіонами має багатолітню плідну історію, яка перевірена часом, і має подальші хороші перспективи у різних сферах життєдіяльності», – вважає керівник ради.

На форумі представлені виступи десятків експертів з країн ЄС, є можливість поспілкуватися з європейськими бізнесменами та чиновниками, налагодити взаємовигідні контакти, оглянути експозицію, отримати багато корисної інформації та цікавих знайомств.
Вже завтра «Дні України» пройдуть під гаслом «Ласкаво просимо на Закарпаття!» – вся програма цього дня буде присвячена нашому краю.

Прес-служба облради