Як вплине реконструкція КПП «Ужгород» на процес автопересічки для закарпатців?

Недавно стало відомо, що на українсько-словацькому кордоні в Ужгороді планується реконструкція – тут здійснять повне розмежування зон в’їзду та виїзду з України, встановивши огорожу.

Відтак, звична пересічка стане неможливою, адже розвернутись на «нейтралці» дозволятиметься тільки в крайніх випадках, наприклад, якщо транспортний засіб не пропустили на митному контролі, пояснили свого часу в Закарпатській митниці ДФС.

Кореспондент Mukachevo.Net зустрівся із закарпатцем, який вже роками працює з автомобілями на словацьких номерах – допомагає українцям їх підібрати, придбати та оформити відповідні документи (навмисно не вказуємо ім’я чоловіка за його ж проханням). Він особисто чи не щодня їздить через КПП «Ужгород» і стверджує, що жодних змін у пересічці не відбудеться:

– Пригадую, що приблизно рік тому зробили щось схоже – розділили смуги в’їзду та виїзду бетонними плитами. Але довго це не простояло, адже люди підняли багато шуму. Впевнений, що і тепер це не стане реальністю. Уявіть, у мене на кордоні стануться термінові сімейні проблеми, заболить серце чи ще щось, вони змушені будуть мене пропустити назад. А знаючи наших закарпатців, кожен видумає для себе якусь екстрену ситуацію, щоб розвернутись (сміється – ред.).

Чоловік стверджує, що безпосередньо працівники кордону ще самі не в курсі таких інновацій, а якщо це і втілять в життя, то максимум на 2 дні, адже такою невдалою ідеєю вони самі себе доведуть до колапсу:
– Щодня близько 250 закарпатців роблять пересічку на КПП «Ужгород», що є немалою цифрою. Ще десь 200 машин їздять для цього у Великий Березний, а 100-150 у Чоп. Замість того, щоб займатись такими дурницями, краще б зробили як на кордоні з Польщею – там є окрема смуга руху для тих, хто робить пересічку і проблем жодних не виникає.

Разом з тим, незважаючи на ось такі чутки, кількість бажаючих придбати автомобіль на словацьких номерах останнім часом зовсім не зменшується, каже чоловік:

– Наприклад, за минулий рік на територію України всього привезли 35 тисяч авто на словацьких номерах. Тепер попит теж не зменшується, однак через скачок курсу дещо змінився бажаний ціновий сегмент – стали частіше замовляти авто вартістю до 2 тисяч євро та від 5 тисяч євро, зникла ця золота середина.

http://www.mukachevo.net

Comments are closed.