Ужгородські школярі відвідають Чехію

[Total: 0    Average: 0/5]

Голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко зустрічався з школярами та вчителями Ужгородської ЗОШ № 3, які коштом благодійного українсько-чеського фонду «Віза» їдуть в літній табір в чеський край Височина. Минулоріч 10 діток вже відвідували табір у Височині. І днями знову група з 12 школярів поїде у мовний табір в чеський край. Там вони перебуватимуть до кінця серпня.

«Ці діти вивчають чеську мову в Ужгороді, і в Чехії матимуть змогу удосконалити свої знання. Восени або взимку до нашого краю приїде делегація чеських дітей. Це такі дружні візити. І на цьому наша співпраця не завершується. Наступного року ми домовляємося з партнерами з Пардубіцького краю, щоби теж організувати такий табір для закарпатських дітей. Це приклади реальної євроінтеграції, наше підростаюче покоління має змогу побачити стандарти життя, які ми хоче створити у нашій країні», – зазначив керівник ради.
Окрім того за допомоги партнерів з чеського краю школу №3 в Ужгороді і цьогоріч продовжують ремонтувати. Тут оновлюють фасад. Це один із 20 інвестиційних проектів, які Закарпаття реалізовує спільно з чеським краєм Височина.

Школа була зведена у 1932 році за кошти Чехословацького уряду як народна школа. З 1935 по 1938 роках тут була гімназія, названа на честь Т. Г. Масарика, яку в народі називали «Масариковою школою». З 2013 року тут вивчають і чеську мову. Тут було вже проведено капремонт даху будівлі. Відновлено і напис на школі – Jubilejní škola Masarykova, зроблено ремонт цілого крила школи, де розміщено не тільки клас з вивчення чеської мови, а й медпункт, туалети тощо. Для класу придбано мультимедійне обладнання тощо. Також цьогоріч навчальний заклад до першого вересня отримає набір меблів для учнів першого класу за кошти обласного бюджету.

Прес-служба облради

Comments are closed.