Футбольному клубу «Говерла» – 90 років

[Total: 0    Average: 0/5]

90 років тому 15 серпня 1925 року в ужгородському клубі “Гніздо” патріоти-ентузіасти обрали комісію у складі трьох чоловік – Августина Лавришина, Сергія Єфремова та Теодора Ортутая, які проголосили створення нового спортивного клубу “Русь” (Ужгород).

На зборах обрано перший склад фунуціонерів клубу: головою – Іллю Гаджегу, заступником голови – Едмунда Бачинського, секретарем та керівником футбольної секції – Августина Лавришина. Кольори клубу – зелено-червоні, емблема – офіційний герб краю – зліва синьо-жовті смуги, справа – червоний медвідь. Перший офіційни поєдинок СК “Русь” зіграла 4 червня 1926 року.

Справжній успіх прийшов для “Русі” у 1936 році. Через 11 років свого існування СК «Русь» домоглася свого найбільшого успіху. Вдруге ужгородці стають переможцями східнословацько-підкарпатської дивізії 1935-1936 рр. . СК “Русь” виборола перше місце у своїй групі, і отримала право брати участь у майбутніх фінальних іграх Словаччини. За звання чемпіона Словаччини 1936 р. ужгородці боролися з переможцем західнословацької дивізії – командою ФТЦ (Філяково). Перший матч закінчився з рахунком – 1:1, а у матчі-відповіді ужгородці здобули перемогу 2:1 та вдруге завоювали звання чемпіона Словаччини і право боротися за вихід до національної ліги.

У боротьбі за путівку до «вишки» компанію ужгородцям склали переможці Чеської, Моравсько-Силезької та Німецької дивізій: «Вікторія-Жижков» (м. Прага), СК «Градець-Кралове» (м. Градець-Кралове), СК «Батя» (м. Злін) та СК «Шумперк» (м. Меріш-Шемберг).

Закарпатці достойно виступили у групі і набравши 8 очок, підійшли до останнього поєдинку, який мав проходити у рідних стінах проти фаворита групи, найбагатшої команди серед п’ятірки учасників – СК «Батя», яка належала взуттєвому королю Чехословаччини Яну Баті. Закарпатці впенено переграли команду зі Зліна і пробилися у загальнонаціональну лігу ЧСР. Саме в 1936 р. футболісти СК “Русь” стали відомі всій футбольній Чехословаччині як “літаюча команда вчителів”. Команда, регулярно літала на офіційні матчі, а в її складі більшість гравців працювали вчителями в школах та гімназіях краю.

З тої плеяди славних гравців відомого клубу в Ужгороді мешкає 92-річний Георгій Лавер, який удосконалював свою майстерність в «Русі» вже в 40-х роках минулого століття.

Прес-служба ФК “Говерла”

Comments are closed.